E mërkurë, Maj 12, 2021

Vrasja në Tiranë, dëshmia e shokut të viktimës: Do ishte gjallë, mjekët e QSUT s’e prekën me dorë

Një dëshmi tronditëse nga një mik i tij vjen në lidhje me vrasjen e 27-vjeçarit Mehmet Qema, i cili u...
Vrasja në Tiranë, dëshmia e shokut të viktimës: Do ishte gjallë, mjekët e QSUT s’e prekën me dorë

“Fotografitë e Enver Hoxhës për ne janë persekutim i dytë”

Katër ish-të burgosur politikë protestuan në Qafë Bari në formë të një greve urie. Sot ata dalin në protestë në...
“Fotografitë e Enver Hoxhës për ne janë persekutim i dytë”

Avokati i Popullit: E drejta për kujdes shëndetësor u cenua rëndë sidomos tek të varfrit, në vitin pandemik

2020-a duket të jetë një ndër vitet më problematikë në kuadër të të drejtave të qytetarëve dhe ajo që bie...
Avokati i Popullit: E drejta për kujdes shëndetësor u cenua rëndë sidomos tek të varfrit, në vitin pandemik

Raporti i GI: Si funksionon trafiku i kanabisit, kokainës e heroinës në Ballkan, roli i Shqipërisë

Shqipëria u rendit si prodhuesi më i madh i kanabisit në Ballkanin Perëndimor dhe një nga nyjet më të rëndësishme...
Raporti i GI: Si funksionon trafiku i kanabisit, kokainës e heroinës në Ballkan, roli i Shqipërisë

Nga Fusha SHPK tek Geci, ja kush janë 14 kompanitë e oligarkëve që kanë marrë miliardat nga lali Eri

(more…)
Nga Fusha SHPK tek Geci, ja kush janë 14 kompanitë e oligarkëve që kanë marrë miliardat nga lali Eri

Saga e krimeve për hakmarrje/ Everest Caka me dy emra, ja për çfarë akuzohet dhe lidhjet me ngjarjet kriminale

(more…)
Saga e krimeve për hakmarrje/ Everest Caka me dy emra, ja për çfarë akuzohet dhe lidhjet me ngjarjet kriminale

Analiza/ EurActiv: Rama futi sërish persona me precedentë penalë më parlament

(more…)
Analiza/ EurActiv: Rama futi sërish persona me precedentë penalë më parlament

Koronavirusi/ 4 viktima dhe 50 të infektuar në 24 orët e fundit në Shqipëri! Harta

(more…)
Koronavirusi/ 4 viktima dhe 50 të infektuar në 24 orët e fundit në Shqipëri! Harta

Si po favorizohet Vilma Nushi e “Check Up”, fiton pa garë miliona euro të tenderave të protezave në spitale

Nga BoldNews.al Pezullimi i koncesionit të "Check Up" nuk e ka lënë pa para' pronaren Vilma Nushi. Ogerta Manastirliu, apo...
Si po favorizohet Vilma Nushi e “Check Up”, fiton pa garë miliona euro të tenderave të protezave në spitale

Korrupsioni që rrëzoi fiskalizimin dhe vrau biznesin

Nga Klodian Tomorri Çfarë mund të ketë më keq për biznesin se sa një krizë e rëndë ekonomike me tkurrje...
Korrupsioni që rrëzoi fiskalizimin dhe vrau biznesin

OP-ED


FOTO GALERI

Horoskopi i ditës së mërkurë, 12 Maj 2021

Dashi-Sot faza e Hënës ndikon tek ju dhe duket se po humbni kontrollin mbi veten. Por jini të sigurt: përpiquni të pranoni situatën dhe të prisni muret për të qenë në gjendje të filloni një rrugë të re. Fuqia! Demi-Ju...

Studiuesit: Ja sa zgjasin antitrupat tek personat që kanë kaluar COVID-19

  Antitrupat neutralizues ndaj virusit SarsCoV2 vazhdojnë te pacientët për të paktën tetë muaj pas diagnozës së Covid-19, pavarësisht nga ashpërsia e sëmundjes, mosha e...

Rindërtimi pas tërmetit po shkatërron trashëgiminë arkeologjike të Durrësit

Projektet e rindërtimit të ndërtesave të shkatërruara nga tërmeti në Durrës, të financuara nga Fondi Shqiptar i Zhvillimit, po realizohen pa monitorim arkeologjik, duke...

SHOWBIZ

WhatsApp DENONCO