Mbyllet takimi i Elbasanit, ja ku zhvillohet “Foltorja” e radhës

Rreth dy orë zgjati takimi i ish-kryeministrit Sali Berisha me demokratë në Elbasan. Ashtu siç u prit, Berisha u përcoll me ovacione nga ambientet e Teatrit Skampa, ku u zhvillua takimi.

Gjatë fjalës së tij, Berisha bëri thirrje për protesta masive deri në largimin e qeverisë.

Ai u shpreh i gatshëm për të marrë drejtimin e Partisë Demokratike, duke deklaruar se “që tani e tutje unë jam i hapur për çdo funksion kushtetues në harkun e këtij vendi”.

Akuza hodhi ndaj Lulzim Bashës, që e quajti të pabesë dhe bashkëpunëtorë të kryeministrit Edi Rama. Akuza lëshoi edhe ndaj këtij të fundit.

LEXO EDHE  Parashikimi i motit për ditën e martë, 26 Tetor 2021

Në takimin e sotëm, i pranishëm ishte dhe deputeti demokrat Luçiano Boçi.

Mësohet se “Foltorja” e radhës do të zhvillohet në Kukës.