“Foltorja” e Elbasanit/ Berisha: Rama e ka katandisur Shqipërinë në delen e zezë të Ballkanit

Ish-kryeministri Sali Berisha e nisi takimin në Elbasan këtë të Premte me akuza ndaj kreut të Qeverisë, Edi Rama.

Berisha tha se “Rama e ka katandisur Shqipërinë në delen e zezë të Ballkanit e Europës, një nga tokë e bekuar në një vend pa shpresë nga i cili të rinjtë ikin dhe vetëm ikin”.

Duke folur për takimin që zhvilloi në Gjirokastër dy ditë më parë, Berisha tha se pa një “varg të pafund dyqanesh të mbyllura”.

LEXO EDHE  Mblidhet Komisioni hetimor për zgjedhjet

“Kështu është mbarë Shqipëria”, shtoi ai.

Berisha deklaroi se në fund të qeverisje së PD-së, Shqipëria ishte me rrogat më të larta në Rajon, ndërsa shtoi se sot ka më të ulëtat.

Akuza hodhi edhe për mosvanacimin në procesin e integrimit, vjedhjen e qytetarëve e kthimin e vendit të qendër të krimit.