Zyrtare/ Tirana “godet” në merkato, transferon një kampion

Kampionët e Superligës, Tirana, kanë zyrtarizuar futbollistin e tretë në merkaton e verës.

Pas Ardit Tolit dhe sulmuesit Albion Avdijaj, në kampin bardheblu kanë blinduar krahun e djathtë të prapavijës me afrimin e Kristijan Toshevskit.

“Klubi i Futbollit Tirana njofton afrimin e lojtarit Kristijan Toshevski. Mbrojtësi i djathtë vjen si një përforcim me shumë vlera për dy sezonet e ardhshme pranë skuadrës bardheblu.

Futbollisti do t’i bashkohet Tiranës në fazën përgatitore e cila pritet te fillojë në ditët në vazhdim”, shkruan Tirana në njoftimin e bërë.

LEXO EDHE  Ish-policja, Bibiana Steinhaus do të vendosë drejtësi në finalen Dortmund-Bayern

Toshevksi ishte pjesë e Vardar sezonin e fundit teksa fitoi edhe titullin kampion në kampionatin maqedonas.