E dielë, Korrik 5, 2020
Etiketimet Tirana

Etiketim: tirana

4 korriku amerikan, ja ngjyrat nga Tirana në Uashington

4 Korriku shënon 244-vjetorin e shpalljes së pavarësisë së Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Është dita në vitin 1776 kur delegatët nga 13 kolonitë...

Dyshimet për trukim në ndeshjen Bylis-Tirana, kompanitë e basteve bojkotojnë Superioren

Mjaftoi një ndeshje, Bylisi-Tirana, që ndeshjet e futbollit shqiptar të mos kuotohen më, duke na kthyer disa vite pas në kohë. Kompanitë europiane të...

Kupa e Shqipërisë/ Bylisi fiton ndaj Tiranës me përmbysje, kualifikimi vendoset...

Është mbyllur takimi i parë gjysmëfinal i Kupës së Shqipërisë mes Bylisit dhe Tiranës, me ballshiotët që fituan me përmbysje me shifrat 2-1. Fillimisht...

Kupa e Shqipërisë/ Përfundon pjesa e parë e Bylis-Tirana

Ka përfunduar pjesa e parë mes Bylisit dhe Tiranës e vlefshme për takimin e parë gjysmëfinal për Kupën e Shqipërisë. Tirana i ka mbyllur 45...

Kupa e Shqipërisë/ Bylis-Tirana publikohen formacionet zyrtare

Starton në orën 17:45 ndeshja e parë gjysmëfinale për Kupën e Shqipërisë mes Bylisit dhe Tiranës. Kur duhen edhe pak minuta deri në fillimin e...

Fitorja me përmbysje ndaj Skënderbeut, zbulohet shpërblimi që kanë marrë lojtarët...

Tirana ka zhvilluar një mbledhje të gjatë dje në “Skënder Halili”. Për 40 minuta, bardheblutë janë ngujuar me presidentin Refik Halili për treçerek ore...

Tirana sillet si kampione e Superligës, fiton me përmbysje ndaj Skënderbeut

Tirana ka përmbysur Skënderbeun dhe ka dalë triumfuese me rezultatin 1-2 në ndeshjen e vlefshme për javën e 31-të të Kategorisë Superiore. Heroi i takimit...

Egbo “driblon” kritikët: Nuk merrem me ta, kam punë për të...

Tirana luan sot në orën 20:00 në transfertë ndaj Skënderbeut. Një ndeshje me rëndësi të veçantë për të dyja ekipet ku korçarët kërkojnë fitoren...

Superiorja, sot mbyllet java 31-të me këto tre sfida

Ditën e djeshme u luajtën dy takimet hapëse të javës së 31-të në Superligë, ndërsa sot ky raund mbyllet me tre sfida të tjera. Për...

Presidenti i Bylis-it, Kapllanaj: Tirana ekip i fortë por besojmë te...

Pas hedhjes së shortit të gjysmëfinaleve të Kupës së Shqipërisë, zyrtarët e lartë të klube pjesëmarrëse në këtë kompeticion kanë dhënë përshtypjet e para...

Shorti i Kupës, Arb Laçi: Do të preferoja ndeshje teke, Tirana...

Drejtori sportiv i Tiranës, Arb Laçi, foli për mediat menjëherë pas hedhjes  së shortit të gjysmëfinaleve të Kupës së Shqipërisë. Tirana do të luajë ndaj...

Kupa e Shqipërisë/ Hidhet shorti, ja çiftet gjysmëfinaliste

Është hedhur paraditen e sotme, shorti për fazën gjysmëfinale të Kupës së Shqipërisë. Eventi i mbajtur në sallën e konferencave në “Air Albania Stadium” përcaktoi...

Egbo: Nuk mendoj për të ardhmen, i kënaqur me ndeshjen ndaj...

Trajneri i Tiranës Emanuel Egbo bëri disa ndryshime në formacion sot në Lezhë, por mori një përgjigje të mirë edhe nga lojtarët e stolit,...
WhatsApp DENONCO