Studimi/ Koronavirusi shkakton dhe rënie flokësh

Një klinikë e njohur ka raportuar lidhjen mes COVID-19 dhe rënies së flokëve, pasi të mbijetuarit nga virusi ankoheshin për flokët e rënë.

Specialistët në Belgravia Centre, Londër thanë për FEMAIL se kishin filluar të vinin re një rritje në rastet e rënies së flokëve në pacientët që më parë kishin luftuar me koronavirusin.

LEXO EDHE  Lajm i mirë/ Në spitalet Covid nuk ka pacientë nën 50 vjeç, bie numri i urgjencave

Klinikia i regjistroi zbulimet e saj formalisht në një periudhë 6 javore nga qershori në korrik. Një rritje e ndjeshme e rënies së flokut u vu re 8-16 javë pas shfaqjes së simptomave të COVID-19.