A do të kandidojë Ditmir Bushati për VV-në? Ja ç´farë thotë ish-ministri

Mediat në Prishtinë kanë publikuar sot një lajm sipas të cilit Dimir Bushati është drejt “kalimit me Lëvizjen Vetëvendosje në Kosovë”.

Ish-ministri Jashtëm shqiptar, Ditmir Bushati i pyetur nga “Koha Jone” për lajmin e botuar në mediat kosovare thotë se aië është thjesht mashtrimi i radhës. “Kushdo që qëndron pas këtij mashtrimi, i uroj suksese në jetë!”, shprehet Bushati.

LEXO EDHE  Skandali me furgonin e mallrave, shfajësohet Bashkia e Beratit: Po ndihmonim familjet e prekura nga pandemia

Pra, sipas Bushatit, nuk ka asgjë të vërtetë në ato çfarë shkruhen në portale për kontributin e tij jashtë Partisë Socialiste.

Ditmir Bushati, pas largimit si ministër i Jashtëm, ka shprehur kritika për politikat e gabuara të qeverisë për ekonominë, oligarkët dhe për qëndrimet e dëmshme të Tiranës zyrtare ndaj Kosovës dhe shqiptarëve në rajon.