Koronavirusi në Greqi/ 671 raste të reja dhe 25 viktima në 24 orë

Gjatë 24 orëve të fundit është shënuar një ulje e numrit të rasteve të reja me koronavirus, krahasuar me një ditë më parë në Greqi.

Sipas raportit nga Ministria e Shëndetësisë rezulton se në orët e fundit kanë humbur jetën 25 persona dhe janë konfirmuar pozitiv me koronavirus 671 raste të reja.

LEXO EDHE  Shtrenjtohet me 25 për qind çmimi i gazit për makinat, kosto shtesë edhe për familjarët

Ndërkohë vijojnë në gjendje të rëndë nëpër spitale 340 persona, mosha mesatare e të cilëve është 68 vjeç.

Nga fillimi i pandemisë e deri më tani numri i përgjithshëm i të infektuarve me koronavirus në Greqi ka shkuar në 146 688, nga të cilët kanë humbur jetën 5354 persona.