E mërkurë, Shkurt 19, 2020
Etiketimet Kosove

Etiketim: kosove

Tragjedia në Kosovë/ Momenti kur nxirren nga banesa trupat e pajetë...

Janë publikuar pamjet nga momenti kur nxirret trupat e pajetë të pesë familjarëve Bllaca në Kosovë. Kujtojmë se mesditën e sotme, zyrtarja e policisë,...

FOTO/ Masakra në familjen shqiptare, policja që vrau familjarët ishte pushuar...

V. Bllaca është policja e cila dyshohet se ka kryer krimin makabër sot në Gjilan, duke i marrë jetën prindërve, dy vëllezërve dhe më...

Vrasja e 5-fishtë, Prokuroria e Kosovës jep detajet

Prokuroria Themelore në Gjilan ka dhënë detaje mbi masakrën e ndodhur në një familje shqiptare, ku numërohen 5 viktima. Ngjarja ka ndodhur sot rreth orës...

VIDEO/ Kosovë, masakër në familjen shqiptare. Dyshohet për 5 viktima

Një ngjarje e rëndë ndodhi sot në lagjen ‘Bojanina’ të Gjilanit. Sipas burimeve të Indeksonline, dyshohet se pesë persona kanë humbur jetën nga të...

Incidenti/ Thaçi takon gruan e Albin Kurtit, por anashkalon kryemintrin (fotot)

Raportet e acaruara në mes të kryeministrit Albin Kurti e Hashim Thaçit, presidenti të vendit i ka shfaqur sot edhe në pritjen e dhënë...

Marrëdhënia strategjike Kosovë-Shqipëri

Nga Ilir Kalemaj Trajektorja e zhvillimeve socio-kulturore-ekonomike dhe natyrisht edhe politike mes Kosovës dhe Shqipërisë ka qenë mjaft e ndryshme përgjatë shekullit të 20-të. Së...

Kosovë/ Vitet e pavarësisë nën zhvillimin e ngadaltë ekonomik

Përgjatë dymbëdhjetë vjetëve të pavarësisë, rritja ekonomike në Kosovë mesatarisht ka qenë rreth 4 për qind, por e cila vlerësohet si e pamjaftueshme për...

“Mikrofinancat e fajdeve”/ “IuteCredit” dhe “Monego” kërcënuan autoritetet në Kosovë

Banka Qendrore e Kosovës në luftë me “IuteCredit” dhe “Monego” Banka Qendrore e Kosovës, më 6 dhjetor 2019 ka mbyllur dy institucione mikrofinanciare...

“Fjalimi i Kurtit trondit miqësinë Rama-Vuçiç-Thaçi”, Kim Mehmeti: Diplomatët habiten kur...

Nisur nga çfarë kanë trajtuar mediat ditën e sotme, akademiku dhe shkrimtari Kim Mehmeti shprehet se fjalimi i Albin Kurtit në Mynih ka tronditur...

Kosovë/ Pacientja dyshohej se u prek nga koronavirusi, del rezultati i...

Është publikuar rezultati i analizave të pacientes e cila u shtrua në infektivin e Kosovës, pasi dyshohej se ishte prekur nga koronavirusi. QKUK ka...

Mjekët në Kosovë: Analizat do të tregojnë nëse pacientja është e...

Qendra Klinike Universitare e Kosovës ka pranuar se në Klinikën Infektive është shtruar një paciente, e cila mund të jetë e prekur nga koronavirusi....

Mediat kosovare: Një paciente dyshohet se është infektuar me koronavirus

Në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës po dyshohet për një rast me koronavirus. Pacienti i dyshuar me koronavirus thuhet se ndodhet në ambientet e...

Shqipëria dhe Kosova me pagat minimale më të ulëta në Europë

Shqipëria dhe Kosova i paguajnë më pak punonjësit e tyre se në çdo vend tjetër të Europës, sa i takon pagës minimale, që ata...
WhatsApp DENONCO