E martë, Janar 19, 2021
Etiketimet VV

Etiketim: VV

A do të kandidojë Ditmir Bushati për VV-në? Ja ç´farë thotë...

Mediat në Prishtinë kanë publikuar sot një lajm sipas të cilit Dimir Bushati është drejt “kalimit me Lëvizjen Vetëvendosje në Kosovë”. Ish-ministri Jashtëm shqiptar, Ditmir...

VV fiton zgjedhjet në Podujevë, ja reagimi i Vjosa Osmani

Presidentja në Detyrë në Kosovë, Vjosa Osmani ka reaguar pas fitores së Lëvizjes Vetëvendosje mbrëmë në zgjedhjet e parakohshme që u mbajtën në komunën...

VIDEO/ Përplasje mes simpatizantëve të LDK-së dhe Vetëvendosje

Të dielën mbahen zgjedhje lokale në komunën e Podujevës dhe në Mitrovicën e Veriut. Sot, në ditën e fundit të fushatës, ka pasur një incident...

Teatri Kombëtar/ VV paraqet 3 kërkesa: Të vihen para drejtësisë barbarët...

Lëvizja VETËVENDOSJE, qendra në Shqipëri kërkon, rrëzimin e të gjitha akuzave ndaj të gjithë qytetarëve protestues që dolën më 17 maj në shesh në...

“Deti”, VV-Ramës: Jo pazare me Greqinë, publiko marrëveshjen për kufirin detar

Lëvizja VETËVENDOSJE, qendra në Shqipëri, ka denoncuar sot atë që e quan si pazaret dhe marrëveshjen e fshehtë për Detin Jon. Kreu i VV-së,...

Kodi Zgjedhor/ VV: Sovranitet, por jo për konsolidimin e autokracisë

Lëvizja Vetëvendosje ka reaguar me një deklaratë shtypi për problemin e Kodit Zgjedhor. “Qendra në Shqipëri është shprehur kundër ndryshimeve të njëanëshme të Kushtetutës...

“Deti” në Hagë, prag tradhtie kombëtare? Abazi: Rrezikojmë të humbasim territor...

I ftuar në studion e “Abc-ja e mëngjesit”, me Enkel Demin, drejtuesi i Lëvizjes Vetëvendosje në Tiranë, Bojken Abazi foli për çështjen e detit...

“Rama pranoi zgjerimin e Greqisë nga 6 në 12 md”, Vetëvendosja:...

Lëvizja Vetëvendosja dega Shqipëri ka reaguar gjatë ditës së sotme me një deklaratë në lidhje me sjelljen e qeverisë shqiptare ndaj problemit të kufirit...

Protesta ndaj vizitës së Dendias, arrestohet kreu i VV në Shqipëri

Vetevendosja me seli në Tiranë ka reaguar për arrestimin e kreut të saj, Boiken Abazi, nga policia në momentin që po shkonte të merrte...

Zgjedhjet në Malin e Zi, VV: Shqiptarët të mendojnë për orientime...

Lëvizja Vetëvendosje ka reaguar për zgjedhjet e mbajtura në Mal të Zi. Përmes një postimi në rrjetet sociale, Vetëvendosje shprehet se nëse arrihet të...

VV reagon pas deklaratës së Mitsotakis: Qeveria të bëjë transparencë, Aludime...

Lëvizja Vetëvendosje me qendër në Shqipëri ka kërkuar transparencë dhe qëndrim të prerë në mbrojtje të integritetit territorial detar të Shqipërisë, një ditë pas...

VV refuzon kërkesën e Hotit, nuk i bashkohet takimit në Washington

Lëvizja Vetëvendosje ka refuzuar ftesën e kryeministrit Avdullah Hoti për të dërguar përfaqësues në delegacionin e Kosovës për takimet me Serbinë në Bruksel dhe...

Vetëvendosja mbledh firmat për shkarkimin e qeverisë “Hoti”

Lëvizja Vetëvendosje ka njoftuar se po planifikon ngritjen e mocionit të mosbesimit ndaj Qeverisë “Hoti”. Një gjë e tillë u bë e ditur...
WhatsApp DENONCO