E martë, Tetor 15, 2019
Etiketimet Bushati

Etiketim: Bushati

Bushati del hapur kundër Ramës/ Ndryshimi i kufijve ide të shekullit...

Ish-ministri i Jashtëm, Ditmir Bushati, ka dalë kundër kryeministrit Edi Rama, lidhur me idenë e shkëmbimit të territoreve mes Kosovës dhe Serbisë, ndërsa e...

Dosja 339/ Marku ka zgjedhur të hetojë Dakon pa hapur asnjë…

Analisti Andi Bushati komentoi pasditen e sotme dosjen 339, ndërsa pak ditë më parë është thirrur në prokurori për të dëshmuar kryebashkiaku i Durrësit,...

Kryeministër i Qeverisë tranzitore? Ditmir Bushati sqaron idenë dhe flet për...

Ish-ministri i Jashtëm, Ditmir Bushati, i ftuar në rubrikën “Mbrëmje ABC” nga Mirela Milori ka deklaruar se nuk ka asnjë qejf mbetje me kryeministrin,...

Ditmir Bushati sërisht kundër Ramës/ Nuk besoj të ketë politikan në...

Ditmir Bushati, ish-ministri i Jashtëm, i larguar nga kryeministri Edi Rama, në kulmin e debatit mbi ndryshimin e kufijve Kosovë-Serbi, ka shfaqur sërisht ndasitë...

Analisti bën deklaratën e fortë: Rilindja duhet ndalur me çdo mjet…

Analisti Andi Bushati, e cilësoi si një zhvillim pozitiv faktin se opozita do të paraqesë nesër platformën e qeverisë tranzitore, por shtoi se në...

Bushati për Ramën: Ose është i çmendur, ose …

Analisti Andi Bushati, i ftuar në emisionin “Të Paekspozuarit”, ka komentuar kërcënimin që kryeministri Rama u bëri qytetarëve me burg, nëse do të pengojnë...

Bushati thumbon Ramën/ Gabim fatal ta vizatonim Holandën si vend racist…

Ish-ministri i Jashtëm, Ditmir Bushati, deputet i PS-së, përmes një komenti në rrjet, e ka cilësuar si një gabim fatal vizatimin e Holandës si...

Vasili replikon me analistin: Ja pse shqiptarët u zhgënjyen nga ndërkombëtarët...

Petrit Vasili, ish-kryetar i Grupit Parlamentar të LSI-së, përmes një komenti në rrjet ka replikuar me analistin Andi Bushati, lidhur me rolin e ndërkombëtarëve...

Lleshi, gjenerali i policisë së vdekur

Nga Andi Bushati Sulmeve të ashpra të opozitës dhe shqetësimit të publikut për grabitjen spektakolare të tetë milionë eurove, në aeroportin e Rinasit, ministri i...

Rama hajduti që qesh me Biberajn

Nga Andi Bushati Në një përpjekje të sforcuar për t’i mësuar Elez Biberajt “gjuhën e gazetarisë së vërtetë”, që nxënësi i vetëshpallur i Konicës pretendon...

Fjalimi i fortë i Bushatit: Demokracia nuk është procedurë, anëtarësimi në...

Demokracia nuk është vetëm procedurë. Demokracia është edhe thelb dhe fakti që ne krijojmë mundësinë për një marrëveshje të ardhshme për rregullat e lojës,...

Ministri me autorizim, sulm Bushatit, tani do bëjë diplomaci me “adoleshëntë”

Nga Boldnews.al Zëvendësministri i Jashtëm Gent Cakaj, (me kompetenca ministri me autorizim), në një konferencë shtypi njoftoi se ka vendosur të largojë 20 përfaqësues të...

Bushati: Rama i vetmi që nuk ka ikur nga pushteti, ja...

Analisti Andi Bushati, duke analizuar deklaratën e Presidentit Ilir Meta, tha se ai ka deklaruar që e djeg mandatin e Kreut të Shtetit, ndoshta...