E martë, Shtator 28, 2021
Etiketimet Rama boldnews host domain

Etiketim: rama boldnews host domain

Edi Rama, Juda i Shqipërisë

Nga Erl Kodra Mund të duket si teori konspiracioni, por në fakt është e vërtetë: Edi Rama është antishqiptari më i madh në histori. Argumentet...

A do të garojë për president në vitin 2022? Ja si...

Kryeministri Edi Rama i ftuar në ‘Opinion’ ka folur për situatën politike në vend, akzuat për vjedhjet galopante të rilindjes si dhe për të...

Koronavirusi/ A rrezikojmë të mbyllemi sërish? Rama jep lajmin e keq

Kryeminsitri Edi Rama paralajmëroi në ‘Opinion’ se Shqipëria rrezikon të mbyllet sërish në rast se do të ketë rritje të frikshme të unfektimeve. I pyetur...

Asambleja e PS/ Rama: Mandatin e tretë nuk e dua për...

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka bërë bilancin e dy mandateve apo tashmë 7 viteve qeverisje në krye të vendit prej 2013. Sipas Ramës, mandati...

Asambleja e PS/ Rama flet për arritjet imagjinare: Ne jemi më...

Kryeministri Edi Rama njëherësh kreu i PS, në fjalimin e tij para anëtarëve të partisë gjatë mbledhjes së Asamblesë, foli për arritjet imagjinare të...

“Absurdi në kufinjtë e Literalizmit” ose “Kirurgu që derdh gjak në...

Nga Erl Kodra Po e nis me një intepretim mbi absurdin, sipas Samuel von Pufendorf (8 janar 1632 - 13 tetor 1694), jurist, filozof, dhe...

Ish-ministri socialist: Rama një fatkeqësi kombëtare, PD gati për një mandat...

Ish-ministri i Shëndetësisë në kohën kur qeverisnin socialistët, Leonard Solis ka komentuar situatën politike në vend, ku fryma e debatit vijon të përqendrohet tek...

Ndryshimet Kushtetuese/ PD: Çfarëdo që të bëjë Rama nuk e ndal...

Ish-deputetja e Partisë Demokratike Grida Duma në një intervistë për News24 shprehet e bindur se çfarëdo lloj sistemi dhe metode të përdorë maxhoranca në...

Antishpifja/ Zëri i Amerikës: Shoqatat e Medias të shqetësuara për riaktivizimin...

Në Tiranë, parlamenti ka futur në programin e punës ndryshimet në ligjin për mediat audio-vizive. Ato janë pjesë e të ashtuquajturës paketa antishpifje, e cila...

Ligji zgjedhor/ Rama: Hapja e listave 100% shumë e vështirë

Në fjalën e tij në sesionin e ri parlamentar, kryeministri Edi Rama deklaroi se një nga pikat kryesore të Kuvendit mbetet ligji zgjedhor. Ai tha...

Pas deputetëve, Rama u kërkon edhe kryebashkiakëve: Punoni që të marr...

Kryeministri Edi Rama njëherësh kreu i PS, pas deputetëve mblodhi pasditen e sotme krerët e bashkive socialiste sot në Elbasan. Edhe gjatë takimit me kryebashkiakët...

Mbledhja e PS/ Ja drejtuesit politikë në qarqe! Emrat

Zbulohen emrat e drejtuesve të ri politik të PS në qarqe. Ndërkohë mbledhja e grupit e nisur prej orës 16:00 ka përfunduar dhe pritet...

Çështja detare/ Rama: E dua një marrëveshje me Greqinë, por …

Kryeminsitri Edi Rama është ktyher të flasë sërish për marrveshjen me detin për Greqinë, ‘plagë’ e cila u hap pak ditë më parë kur...
WhatsApp DENONCO