Sa para ka Edi Rama? Habit kryeministri: Jam shumë i pasur …

Kryeminsitri Edi Rama i ftuar në ‘Opinion’ ëhstë pyetur rreth pasurisë së tij. Rama tha se ai nuik ka asnjë qindarkë të fituar nga puna e të tjerëve.

Rama theksoi se ai nuk ëhstë i varfër, por se pasuria e tij më e madhe nuk janë paratë, por gjithçka tjetër.

Pjesë nga biseda:

Fevziu: Sa para ka Edi Rama?

Rama: Unë nuk kam asnjë qindarkë që ëhstë në xhepin tim dhe ëhstë fituar nga puna e të tjerëve.

LEXO EDHE  Greqia regjistron 2,400 të infektuar dhe 37 humbje jete në 24 orë

Fevziu: Pse duhet tu besojnë shqiptarët?

Rama: Unë ua lë njerëzve të vlerësojnë atë që them. Unë jam shumë i pasur në gjithçka tjetër që për mua vken shumë më tepër. Natyrisht që nuk jam i varfër, por asnjë qindarkë nga puna e të tjerëve nuk ëhstë fituar nga familja ime.