A do të garojë për president në vitin 2022? Ja si përgjigjet Rama

Kryeministri Edi Rama i ftuar në ‘Opinion’ ka folur për situatën politike në vend, akzuat për vjedhjet galopante të rilindjes si dhe për të ardhmen politike.

I pyetur nga gazetarët në studio se a do të garojë për president në vitin 2022, Rama e mohoi një gjë të tillë.

LEXO EDHE  Aeroporti i Rinasit njoftim: Këto janë tre kushtet për të udhëtuar drejt Holandës

Pjesë nga debati:

Gazetari: A do të garoni për president në vitin 2022?

Rama: Pse duhet të garoj?