Hapja e negociatave? Rama pesimist: Nuk dihet sa do të zgjasë …

Kryeministri Edi Rama për herë të parë në 7 vite qeverisje ka pranuar se procesi i negociatave nuk ëhstë hapur asnjëherë dhe nuk dihet se sa do të zgjasë, pavarësisht se ka 7 vite që i hap në ‘Faceook’.

I ftuar në PolitikOn Rama u shpreh se procesi i negociatave do të zgjasë më shumë se 3-4 vite, madje shtoi se me këtë Evropë që kemi nuk e di se sa mund të zgjasë.

LEXO EDHE  Ky është fluturimi i parë privat në hapësirë nga SpaceX

‘Këtë gjë do ta shohim me të gjithë gjatë rrugës se ky proces nuk do të zgjasë 3-4 vite, por më tepër. Me këtë Evropë që kemi nuk e di se sa mund të zgjasë. Finlanda s’ka probleme me Shqipërinë, Italia jo. Pse Austria nuk ka probleme me ne? Për hapjen e negociatave u hapën këtë vit, pra nën qeverisjen tonë’, tha Rama.