Vijon situata e rënduar nga koronavirusi në Kosovë, 50 pacientë në gjendje të rëndë

Në Spitalin e Përgjithshëm të Pejës po vazhdon trajtimi i pacientëve të prekur nga COVID-19.

Aktualisht në këtë spital janë të shtrirë 220 pacientë, prej tyre 189 janë në oksigjenoterapi.

Sipas njoftimit nga ky spital 9 pacientë të tjerë janë në CPAP, 50 pacientë janë në gjendje të rëndë.

LEXO EDHE  Shoku i Kozakut shpërthen ndaj Fabio Dushkut: 4 veta me një, o klysha k*rve (Video +18)

Janë pranuar 12 pacientë dhe 1 është i shëruar.