Vllaznia “mbush arkat”, ja sa përfiton klubi shkodran nga sponsori i ri

KF Vllaznia, Wikipedia

Vllaznia e ka nisur sezonin e ri në mënyrën më të mirë të mundshme. Shkodranët fituan në transfertë 3-5 në transfertë ndaj Laçit dhe këtë fundjavë përballen me Teutën. Ndryshimet te Vllaznia kanë filluar dhe klubi kaloi në pronësi të Alban Xhaferit dhe gjërat pozitive kanë filluar të ndihen.

Së fundmi, në skuadrën shkodrane është afruar një sponsor që pritet të mbush arkat e klubit. Sekretari i Vllaznisë, Blendi Dibra në një komunikim me tifozët ka zbuluar edhe shumën që klubi përfiton nga ky sponsorzim.

LEXO EDHE  Derbi lë pasoja, dy skuadrat humbin lojtarë për javën e ardhshme

“Tashmë është zbuluar se sponsor gjeneral i Vllaznisë është birra “Bavaria”. Kontrata është firmosur dhe do të jetë për një vit, ndërsa klubi do të përfitojë një shumë prej 100 mijë euro nga kjo marrëveshje”, u shpreh Dibra.