Koronavirusi në Itali/ 246 viktima dhe mbi 13 mijë raste të reja në 24 orët e fundit

Gjatë 24 orëve të fundit në Itali kanë humbur jetën 246 pacientë me Covid-19.

Ministria e Shëndetësisë raportoi se nga 170,633 teste të realizuara, kanë rezultuar pozitivë me koronavirus 13,114 persona.

LEXO EDHE  “Po vijmë tek ty ku*vë”/ Kërcënohet prokurorja shqiptare në SHBA

Ndërsa vijon fushata e vaksinimit, rastet ende nuk shënojnë një ulje të infeksioneve.