E premte, Dhjetor 13, 2019
Etiketimet Itali

Etiketim: Itali

300 kg drogë drejt Italisë, Guardia di Finanza kap skafin shqiptar,...

Guardia di Finanza ka kapur dhe sekuestruar 300 kg kanabis sativa, e cila vinte nga Shqipëria dhe kishte si destinacionin krahinën e Puglias. Gjatë një...

Policia ‘iu qep këmba-këmbës’ shqiptari dhe italianit / Ja kush janë...

Policia italiane ka vënë në pranga dy persona, njëri prej tyre shqiptar, pasi kishin tentuar t’i shpëtonin kontrollit rutinë të policisë. Mediat fqinje shkruajnë se...

Pse po lëkundet i gjithë rajoni ? / Eksperti italian: Italia...

Çfarë po ndodh në nivelin sizmotektonik në zonën e Ballkanit? Sipas profesorit të gjeologjisë në Universitetin L’Aquila, Antonio Moretti i cili është nisur drejt Shqipërisë...

“Pse i mashtron njerëzit që do bësh karrierë në Itali?”/ Ja...

Ish-velina e "Xing me Ermalin" , Kejvina Kthella ka qenë e ftuar dje në emsionin "E Diell" në Top Channel. “Kejvina pse i mashtron...

VIDEO/ Reportazhi italian: Rrëfimet prekëse të zjarrfikësve italianë që kërkuan në...

Një mini-reportazh i Fanpage.it me ekipin italian që mori pjesë në misionin e kërkim shpëtimit në Shqipëri, rrëfen momentet e vështira të këtij misioni...

Atentati ndaj Inez Hajrullës, kush janë shqiptarët e arrestuar në Itali

Igli Memaj 31 vjeç dhe Gentjan Dautaj 42 vjeç janë dy shqiptarët e arrestuar në Itali në lidhje me atentatin ndaj Ines Hajrullës, ngjarje...

Trafikonin drogë, arrestohet burri dhe gruaja shqiptare në Itali

Policia italiane në Macerata ka arrestuar një burrë shqiptar 34 vjeç dhe gruan e tij shtatzënë, një 28-vjeçare, pasi në shtëpinë e tyre u...

Vogëlushja shqiptare në Itali: Kursimet, për bashkëmoshatarët e prekur nga tërmeti

Situata katastrofike e vendit, që erdhi si rrjedhojë e tërmetit të fuqishëm të 26 nëntorit, ka prekur edhe zemrën e një 7-vjeçare. Semona duket...

Në kërkim nga Italia, arrestohet Dritan Kllogjeri dhe Ernest Kaçi

Tre persona janë arrestuar nga policia këtë mëngjes. Sipas informacioneve paraprake, këta persona ishin të shpallur në kërkim ndërkombëtar, pasi akuzohen për një sërë...

Ronaldo shpallet lojtari më i mirë i sezonit në Seria A

Paralelisht me ceremoninë e “Topit të Artë”, u mbajt dhe “Gran Gala del Calcio”, ku u zgjodhën lojtarët më të mirë në Serinë A. Cristiano...

Grabitje në seri, arrestohen 4 shqiptarë/ Emrat

Katër shqiptarë, dy banorë në Prato dhe dy në Monsummano, u arrestuan mëngjesin e sotëm nga policia e Pistoia, pasi akuzohen për disa grabitje...

FOTO/ “Pranë popullit shqiptar”, tifozët italianë shprehin solidarizimin me Shqipërinë nga...

Solidarizim me popullin shqiptar kanë pasur edhe italianët, gjë që nuk kanë munguar ta shfaqin edhe në ndeshjet e fundjavës. Në takimin e orës 18:00...

Ipeshkvia italiane dhuron 500 mijë euro për shqiptarët e prekur nga...

Tërmeti shkatërrimtar i 26 nëntorit goditi fort Shqipërinë dhe solidarizoi Botën. Të shumtë kanë qënë iniciativat e njerëzve të njohur, ku donacionet për të...
WhatsApp DENONCO