Koronavirusi në Maqedoninë e Veriut/ 305 raste të reja dhe 11 viktima në 24 orë

Ministria e Shëndetësisë njofton se në 24 orët e fundit janë kryer 2533 teste të dyshuar për COVID-19 dhe nga këta 305 kanë rezultuar pozitivë.

Po ashtu, në 24 orët e fundit kanë humbur betejën me koronavirusin 11 pacientë, ndërsa janë shëruar 167 persona.

Deri tani, që nga fillimi i pandemisë, janë kryer 522 518 testime për COVID-19, ku janë regjistruar 102 787 raste.

LEXO EDHE  Mallrat do shpërndaheshin për familjet e varfra, si u kap nga PD furgoni me pako

Që nga fillimi i pandemisë kanë humbur jetën 3 137 persona ndërsa kanë fituar betejën me koronavirusin 91 233 persona të tjerë.

Numri aktual i personave aktivë me virusin Covid-19 është 8 417.