VIDEO/ Aksident i rëndë në Vlorë, humb jetën efektivi i policisë

Një aksident i rëndë ka ndodhur mbrëmjen e sotme në Vlorë. Në aksident janë përfshirë dy automjete, një Benz dhe një BMW.

Nga të dhënat e para mësohet se si pasojë e aksidentit ka humbur jetën efektivi i policisë N. Malaj.
Aksidenti ka ndodhur te rrethrrotullimi i Nartës.

Automjetet janë përplasur kokë më kokë dhe pothuajse janë shkatërruar.

Policia përmes një njoftimi paraprak bëri të ditur se rreth orës 22:00, në rrugën Transballkanike pranë IEVP Vlorë, mjeti tip “Bmw” me drejtues shtetasin A. V., është përplasur me mjetin tip “Benz” me drejtues shtetasin N. M.

LEXO EDHE  Ja kush janë dy vëllezërit nga Mati që humbën jetën nga koronavirusi! Emrat (Foto)

“Si pasojë e plagëve të marra ka ndërruar jetë në vendngjarje shtetasi N. M.

Sherbimet e policisë kanë bërë shoqërimin e shtetasit A. V., në Komisariat, për veprime të mëtejshme.

Në vendngjarje ndodhet grupi hetimor, i cili po kryen veprimet e mëtejshme në lidhje me sqarimin e rrethanave të aksidentit”, thotë policia.