Koronavirusi në Greqi/ 599 raste të reja dhe 33 viktima në 24 orët e fundit

Greqia ka regjistruar 599 raste të reja dhe 33 viktima nga koronavirusi në 24 orët e fundit.

277 raste ishin vetëm në rajonin kryesor të Atikës, nga të cilat 50 në Athinë. Ndërkohë Selaniku kishte më shumë raste se kryeqyteti, plot 69 raste.

LEXO EDHE  Sinoptikanët: Stuhia e rërës afrikane mbërrin në Shqipëri. Ja çfarë ndodh me motin

Në krahasim me një ditë më parë, Greqia ka një rënie të rasteve ndërsa viktimat janë shtuar.