E mërkurë, Mars 3, 2021
Etiketimet Greqi

Etiketim: Greqi

Covid në Greqi/ 40 pacientë humbin jetën, regjistrohen mbi 2 mijë...

Gjatë 24 orëve të fundit në Greqi kanë humbur jetën 40 pacientë me Covid, duke e çuar numrin e përgjithshëm të viktimave në 6,597....

Tërmeti në Greqi, profesori: Ishte më i fortë sesa u raportua,...

“Tërmeti që goditi sot qytezën e Elasonas, pranë Larisas është më i fortë nga sa mendohej fillimisht“. Kështu deklaroi profesori sizmologjisë Costas Papazachos. “Pra,...

Atentati në Greqi, lufta mes bandave shqiptare ka lënë disa të...

Katër ditë më parë, një shqiptar u tentua të vritet qendër të Athinës, ndërsa autorët morën peng një taksist duke u zhdukur, por nga...

Covid-19 në Greqi/ 1176 raste të reja, 30 pacientë humbin jetën

Greqia prej disa javësh po përballet me shtimin e rasteve të reja me Covid-19. Ministria e Shëndetësisë bën me dije se gjatë 24 orëve të...

Tensione në Egje, shpërthim i fuqishëm në ishujt grekë, dy avionë...

Tensioni vijon i lartë mes Greqisë dhe Turqisë, ndërkohë që të dy vendet janë duke zhvilluar stërvitje të mëdha ushtarake në Egjeu. Turqia është duke...

Koronavirusi në Greqi/ 1269 raste të reja dhe 36 të vdekur...

Në 24 orët e fundit në Greqi janë regjistruar 1269 raste të reja me koronavirus. 391 pacientë janë të intubuar, ndërkohë që nga fillimi i...

E rëndë/ Babai dhe dy vëllezërit e tij ushtarakë përdhunuan për...

Mediat greke kanë shkruar për një ngjarje të tmerrshme, ku tre vëllezër abuzonin seksualisht pre 3 vitesh me një djalë 5-vjeçar. Ngjarja bëhet akoma më...

Ekzekutuan avokatin e njohur grek, tre shqiptarë dënohen me burgim të...

Autorët shqiptarë të ekzekutimit me gjakftohtësi të avokatit Michalis Zafeiropulos janë dënuar me burgim të përjetshëm. Këtë vendim ka marrë Gjykata e Apelit në...

Koronavirusi në Greqi/ Ulet numri i infektimeve, rritet i viktimave në...

Në 24 orët e fundit në Greqi janë shënuar 1784 raste të reja me koronavirus dhe 39 viktima duke e çuar në total numrin...

Erdogan sfidon Greqinë: Nuk largohemi! Do të vazhdojmë me gjithë fuqinë

Gjatë ditës së sotme, presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan ka sfiduar sërish Greqinë. Për herë të parë gjatë artikulimit të tij ai “ndryshoi” emrin me...

Turqia kërcënon Greqinë: Nëse vazhdon kështu, marrëdhëniet tona do të destabilizohen

“Nëse provokimet greke vazhdojnë, atëherë procesi diplomatik do të destabilizohet”. Acarohet akoma më shumë raporti mes Turqisë dhe Greqisë. Zëdhënësi i Presidentit turk Erdogan, Omer...

Qëlloi 21 vjeçaren greke 5 herë me thikë, Jetmir Kurtsmajlaj përlotet...

etmir Kurtsmajlaj, autori iplagosjes së studentes 21 vjeçare greke një ditë më parë në Torino deklaroi përpara policisë se nuk dëshironte ta vriste ish...

Greqi: Konfirmohen 2,147 raste të reja me coronavirus, 357 të intubuar,...

EODY konfirmoi sot 2147 raste të reja të regjistruara në 24 orët e fundit të coronavirusit në vend, nga të cilat 16 u identifikuan...
WhatsApp DENONCO