Aksident në Berat, makina përplaset me hekurat anësor të rrugës, lëndohet drejtuesi

Një aksident është shënuar në orët e mbrëmjes në Berat ku një mjet me targa Aa 484
Mercedes benz ka dal nga rruga duke thyer edhe hekurat mbajtës në anë të saj.

Aksidenti ka ndodhur në rrugën e re rreth 50m nga rrethrrotullimi në lagjen “Deshmorët e Kombit”. Në vendngjarje policia po punon për zbardhjen e rrethanave të aksidentit.Mendohet që ka qënë shpejtësia dhe koha e lagësht ajo që ka shkaktuar këtë aksident.Si pasoj këtij aksidenti është lënduar drejtuesi i mjetit i cili po merr mjekim në urgjencën spitalit rajonal Berat .

LEXO EDHE  Policia kërkon ta arrestojë, Qeveria i jep 150 mln lekë të tjera Klodian Zotos