PSG thyen Man.United në “Old Trafford”, Juventus dhe Barça nuk falin

Kanë përfunduar ndeshjet e mbrëmjes në Champions League. PSG ia doli të mposhtë 1-3 Manchester United në “Old Trafford”, duke siguruar një trepikësh fantastik dhe të rëndësishëm për kualifikimin.

Neymar me anë të një dygolëshi dhe Marquinhos realizuan golat e fitores për nënkampionët në fuqi, teksa Rashford barazoi përkohësisht rezultatin për vendasit. Situata në grupin H, kur ka mbetur për t’u luajtur edhe java e fundit, është plot rivalitet dhe emocionuese.

United, Leipzig dhe PSG numërojnë nga 9 pikë, teksa Basaksehir mban vendin e fundit me tre pikë. Duelet e radhës janë Leipzig-United dhe PSG-Basaksehir.

LEXO EDHE  Supersfida Liverpool-Man.United, Klopp dhe Solskjaer publikojnë formacionet titullare

Barcelona dhe Juventus nuk gabuan dhe fituan me “tris” golash. Katalanasit mposhtën 0-3 Ferencvaros në Hungari, me të tre golat që u realizuan në pjesën e parë. Antoine Griezmann zhbllokoi sfidën me një gol shumë të bukur me finte, teksa rrugën e rrjetës e gjetën edhe sulmuesit Braithwaite dhe Dembele.

Tre gola shënoi edhe Juventusi në Torino kundër Dynamo Kyiv. Federico Chiesa gjeti golin e parë si bardhezi pas një gafe të portierit mik, teksa në pjesën e dytë shënuan edhe Cristiano Ronaldo me Alvaro Moratën.