E entje, Maj 28, 2020
Etiketimet Juventus

Etiketim: Juventus

Juventus pranë rinovimit me yllin e skuadrës, zbuloni detajet e kontratës

Juventus ka gati kontratën e re për sulmuesin argjentinas Paolo Dybala. Gjithçka do të zyrtarizohet me mbërritjen e agjentit të tij në Torino. Lajmin e...

Juventus në bisedime me Chelsea-n për shkëmbimin e bujshëm mes lojtarëve

Juventus dëshiron të nënshkruajë me mesfushorin e Chelsea, Jorginho, në një marrëveshje shkëmbimi me Miralem Pjanic. Trajneri i bardhezinjve, Maurizio Sarri, dëshiron të punojë përsëri...

Juventus bëhet gati për seancat stërvitore, sot u kryen testet e...

Te Juventusi, janë gati të rifillojnë seancat stërvitore, pas rreth 2 muajsh pezullimi të çdo aktiviteti futbollistik. Pjesëtarët e bardhezinjve kanë kryer sot testet e...

Juventus konfirmon rinovimin me dy legjendat e klubit, po punohet edhe...

Drejtori sportiv i Juventusit, Fabio Paratici, në një intervistë për mediat italiane foli për merkaton në hyrje të klubit bardhezi, por edhe për lojtarët...

“Nëse i japin titullit Juventusit si PSG-së, do të plaste lufta”

Qeveria franceze vendosi që sezoni futbollistik të mbyllej dhe PSG u shpall automatikisht kampion. Po në Itali? Deri tani nuk ka lajme zyrtare, por...

“Nuk e duam kampionatin në tavolinë, nuk jemi si Interi”, Agnelli...

Tanimë që skuadra e Interit është rikthyer në një skuadër pretendente, ngacmimet midis zikaltërve dhe Juventusit nuk janë ndalur gjatë gjithë sezonit. Kështu së fundmi...

Cannavaro: “Te Juve na mohuan dy tituj, që i djersitëm aq...

Në një lidhje direkt në “Instagram”, Fabio Cannavaro, foli gjatë rreth kujtimeve më të spikatura të tij si futbollist. Ndër të tjera ai kujtoi eksperiencën...

Juventus thërret Ronaldon, portugezi kthehet në Torino

Skuadrat e Serie A, do të rikthehen në stërvitje individuale me datë 4 maj, ndërsa me datë 18 maj, stërvitja do të kryhet me...

Juventus përkujton ish-futbollistin e tyre, Cuadrado e tepron me “shakanë”

Më datë 25-prill të vitit 1995 ka ndërruar jetë ish-futbollisti i Juventusit, Andrea Fortunato. I ndjeri vuante nga leukemia, sëmundje e cila i mori...

Juventus “troket” te Atletico Madrid, interesohet për yllin e mesfushës

Thomas Partey ka impresionuar këdo me paraqitjet e tij të mira me Atleticon e Madridit duke e vënë mesfushorin nga Gana në listën e...

Juventus kërkon zëvendësimin e Sarrit, vihet në kontakt me Zinedine Zidane

Juventusi është vënë në kontakt me trajnerin e Real Madrid, Zinedine Zidane, në përpjekje për ta sjellë francezin në Torino. Lajmin e bën të ditur...

Juve-Dybala lënë pas të shkuarën e trazuar, gati rinovimi “përjetë”

Verën e kaluar, Paulo Dybala ishte pranë lamtumirës së tij nga Juventusi. Sot argjentinasi është ndoshta prioriteti kryesor i bardhezinjve. Falë paraqitjeve të tij fantastike...

Juventus ka një propozim për të ardhmen e Gonzalo Higuain

Gonzalo Higuain po kthehet në një problem për Juventusin. Sulmuesi argjentinas është shumë larg nivelit të tij më të mirë dhe ajo e cila...
WhatsApp DENONCO