Elbasan, konfirmohen 6 raste të reja/ Drejtori i bashkisë dhe 1 mësuese mes të infektuarve

Elbasani po kthehet në një nga qarqet më të prekura nga Covid-19, referuar numrit të popullsisë dhe rasteve që evidentohen. Në orët e fundit raportohen se janë konfirmuar me Covid-19 6 raste të reja. Mes personave të infektuar është dhe drejtori i Kulturës në Bashkinë e Elbasanit, dhe një mësuese në një shkollë private.

LEXO EDHE  Dr*gë, ar*ë dhe eksploziv në banesë, arrestohet /VIDEO

Me rastin e sotëm shkon në 21 numri i mësuesve aktiv vetëm në Elbasan.

Lajm i mirë është fakti se 8 nxënësit e tamponuar të një gjimnazi në Elbasan kanë dalë të gjithë negativ. Pritet që klasa e mbyllur të rihapet ditën e hënë.