E martë, Shtator 22, 2020
Etiketimet Covid

Etiketim: Covid

Rastet me Covid në Gjirokastër, nga PKK e Kakavijës te nxënësja...

Gjashtë raste të reja me koronavirus janë konfirmuar në Gjirokastër. Sipas abcnews, Covid-19 ka prekur punonjës të institucioneve shtetërore. Mësohet se dy persona kanë rezultuar...

Pesë mësues me Covid-19 në një prej shkollave të Bulqizës

Konfirmimi i pesë rasteve me Covid-19 në radhët e mësuesve në shkollën 9 vjeçare “Shefqet Tançi” në qytetin e ri të Bulqizës, ka bërë...

Ekspertët: Koronavirusi ndryshon sjelljen seksuale te të rinjtë

Pandemia e koronavirusit ka ndryshuar mënyrën e jetës së njerëzve, si dhe mënyrën e jetesës së përditshme, shkaktuar një krizë ekonomike dhe i detyroi...

Nga fasoneritë te shkollat e universitetet, çfarë po ndodh me përhapjen...

Dy kate të rektoratit të universitetit “Ismail Qemali” në qytetin e Vlorës janë mbyllur deri në dezinfektimin e tyre, pasi 3 punonjës të administratës...

Bilanci i shifrave, si u fundos ekonomia shqiptare me dy muaj...

Në mars të këtij viti, e gjithë bota hyri në një territor të pashkelur më parë. Shpërthimi i një virusi të panjohur dhe vdekshmëria e...

1880 raste aktive me Covid-19, si krahasohet Kosova me shtetet e...

61 raste të reja janë raportuar me Covid-19 në raportin 24 orësh të IKSHPK’së. Numri total i të prekurve është 15,063. 613 persona kanë...

Hungaria për një javë regjistron mbi 5 mijë raste të reja...

Hungaria njoftoi sot 1 070 raste të reja me koronavirus gjatë 24 orëve të fundit, një rritje rekord njëditore, tha ekipi qeverisës. ”Gjashtë vetë vdiqën...

Kosovë, 64 raste të reja me Covid-19/ Dy pacientë humbasin jetën

Dy pacíentë kanë humbur betejën me koronavírusin gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë, 1 rast nga spítali rajonal i Gjilanit dhe 1 rast...

Lajm i mirë/ 8 javë në terapi intensive, shërohet pacienti në...

Pas 8 javësh në terapi intensive, Indriti ia ka dalë të shërohet nga COVID-19. Lajmin e ka bërë të ditur në rrjetin social, ministrja e...

Kina mund të goditet nga vala e 5 e Covid-19

Kina mund të goditet nga një valë e pestë e Covid-19. Paralajmërimi është dhënë nga Wu Zunyou, epidemiologu kryesor i Qendrës Kineze për Kontrollin...

Covid-19 hyn në Prokurorinë e Tiranës, infektohen 3 prokurorë

Tre prokurorë të Prokurorisë Tiranë rezultojnë të prekur nga Covid-19. Pas simptomave, prokurorët kanë bërë testin ku kanë rezultuar pozitivë. Të infektuarit janë vetëkarantinuar, ndërsa...

Covid-19, konfirmohen 4 rastet e para në Bashkinë Pustec

Konfirmohen 4 raste me COVID-19, për herë të parë, në Bashkinë Pustec. Burime për Abcnews.al bëjnë me dije se një punonjës i gjendjes civile në...

Gazetari dhe shkrimtari i njohur mposht Covidin pas 40 ditëve në...

Shkrimtari dhe gazetari i njohur, Mark Simoni, ka fituar luftën me COVID-19, pasi qendroi për 40 ditë i shtruar në spitalin Shefqet Ndroqi. Lajmin e...
WhatsApp DENONCO