Koronavirusi në Maqedoninë e Veriut/ 2 viktima dhe 152 raste të reja në 24 orët e fundit

Maqedonia e Veriut ka shënuar 2 viktima dhe 152 raste të reja me koronavirus në 24 orët e fundit.

Nga 1630 teste të kryera, 9% e tyre kanë rezultuar pozitivë. Ndërkohë të shëruarit kanë qenë më të paktë se rastet e reja.

LEXO EDHE  Festoi 30-vjetorin duke shkelur rregullat kundër Covid-19, Rita Ora kërkon falje, pronari i lokalit rrezikon 10 mijë euro gjobë

126 pacientë kanë fituar betejën kundrejt 152-ve që janë infektuar tashmë nga COVID-19.