Covid-19 infekton edhe zyrtarin e lartë të policisë

Një zyrtar i lartë i policisë në Elbasan rezulton i prekur nga koronavirusi.

Mësohet se zyrtari i infektuar mban funksione të larta Drejtorinë e Policisë Vendore të Elbasanit, saktësisht në atë të qarkullimit rrugor.

Nuk dihet ende se si mund të jetë infektuar zyrtari i policisë, por rasti në fjalë nuk u raportua në komunikimin ditor të Ministrisë së Shëndetësisë, sipas të cilit në Shqipëri u konfirmuan 69 raste në 24v orët e fundit.

LEXO EDHE  Kompania gjermane: Vaksina do të jetë gati në fund të vitit

Në Elbasan, referuar të dhënave zyrtare numërohen 13 persona të infektuar me Covid-19.

Në 24 orët e fundit humbën jetën 3 qytetarë, që ndodheshin të shtruar në spitalin Infektiv. Viktimat ishin nga Durrësi dhe Tirana.