E dielë, Gusht 25, 2019
Etiketimet Policia

Etiketim: policia

Ja sa do të zgjasë protesta e opozitës, sipas policisë/ Mijëra...

Policia e Shtetit ka refuzuar kërkesën e opozitës së bashkuar që leja për protestën e sotme të ishte deri në mesnatë. Në përgjigjen e saj,...

Protestë paqësore e opozitës, por policia e Lleshit shoqëroi sërisht 10...

Të paktën 10 qytetarë u shoqëruan nga policia pas protestës së djeshme të opozitës, megjithëse ajo ishte tërësisht paqësore, me përjashtim të disa incidenteve...

Rama-Lleshaj në panik, rrethojnë godinat qeveritare/ Ja masat ndaj protestës…

Gardhe metalike janë vendosur 48 orë para protestës së të shtunës të thirrur nga opozita rreth godinës së Kryeministrisë dhe asaj të Parlamentit. Prej mëngjesit...

Kanosi me armë dy shtetas, arrestohet 33-vjeçari/ Ishte në kërkim prej...

Një 33-vjeçar është arrestuar nga policia pasi prej muajit shkurt ishte shpallur në kërkim për kanosje me armë zjarri ndaj dy personave. Sikundër raportohet nga...

Kërkohej nga Gjermania për vrasje, arrestohet në Tiranë/ Kush është 23-vjeçari...

Policia e Tiranës ka finalizuar operacionin e koduar “Fitness” duke çuar në pranga një shtetas të dënuar në Gjermani për vrasje të mbetur në...

Plagosi nënën dhe kamerierin me thikë, arrestohet 26-vjeçari/ Ja si shpëtoi...

Plagosi me thikë nënën e tij dhe kamarierin e një lokali, arrestohet nga policia. 26-vjeçari, G.M është arrestuar pas plagosjes së nënës dhe një...

Skenari Lleshaj “1 1 0” kundër protestuesve / Ja si do...

Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj, ka zbardhur skenarin me të cilin policia do të reagojë në rastet e protestave. Duke folur me kode, Lleshaj tha...

Çfarë po ndodh në Korçë? 23 të arrestuar dhe 34 procedime…

Strukturat e Policisë së Korçës, kanë vijuar punën dhe kontrollet e vazhdueshme për rritjen e parametrave të sigurisë dhe goditjen e paligjshmërisë. 23 shtetas janë...

Aksidenti i frikshëm/ Mjeti me shpejtësi përplas 5 makina në bulevard…

Një aksident i frikshëm rrugor është regjistruar gjatë natës në bulevardin "Gjergj Fishta" në Lezhë, fatmirësisht pa shkaktuar dëmtime në njerëz. Një automjet që po...

Protesta e opozitës/ Policia nis provokimet ndaj qytetarëve, ja çfarë po...

Policia ka nisur provokimet ndaj qytetarëve vetëm pak orë para protestës së thirrur nga opozita. Denoncimi është bërë nga ish-deputeti demokrat, Klevis Balliu, sipas të...

Shpërthen avokati i njohur/ PD duhet t’i lirojë me forcë të...

Avokati i njohur Altin Goxhaj, përmes një postimi në rrjetet sociale, i ka sugjeruar Partisë Demokratike  që t’i japë ultimatum Policisë së Shtetit për...

Protesta e opozitës/ PD u drejton një mesazh policëve të ndershëm...

Opozita ka thirrur një tjetër protestë pasditen e sotme, si kundërpërgjigje ndaj dhunës që Policia e Shtetit ushtroi ndaj qytetarëve në tubimin e organizuar...

VIDEO/ U dhunua te Parlamenti, ja si i mbrojti policët te...

Sahit Dollapi, Sekretari Organizativ i PD-së, u dhunua nga disa efektivë të repartit special të FNSH-së, në protestën që opozita organizoi të shtunën pasdite. Ndoshta...