Kupa e Shqipërisë/ Luhen sot katër çerekfinalet e para

Ditën e sotme në orën 17:00 luhen katër ndeshje të vlefshme për çerekfinalet e Kupës së Shqipërisë.

Kështu në Grupin A, Bylisi do të presë Skënderbeun në shtëpi ndërsa Kukësi do të luajë ndaj Apolonisë e cila militon në Kategorinë e Parë.

Në Grupin B, Besëlidhja e cila pas dy ndeshjeve eliminoi Partizanin do të përballet me skuadrën tjetër kryeqytetase, Tiranën. Ndërkohë një sfidë mjaft e fortë pritet ajo mes Vllaznisë dhe Teutës.

LEXO EDHE  Belica: Mehmeti e njeh mirë ambientin, ndaj Kastriotit për vazhdimësinë

Këto do të jenë ndeshjet e para midis skuadrave ndërsa ndeshjet e kthimit do të luhen pas dy javëve.

Kupa e Shqipërisë, faza çerekfinale:

Grupi A

Bylis-Skënderbeu

Apolonia-Kukësi

Grupi B

Tirana-Besëlidhja

Vllaznia-Teuta