Rikthehet Kategoria Superiore, ja të gjitha takimet e sotme

Kategoria Superiore rikthehet ditën e sotme me pesë ndeshje të vlefshme për javën e 27-të të kampionatit.

Katër takime do të luhen në orën 17:00 dhe në fushë do të zbresë pretendentja kryesore për titull kampion, Tirana. Bardheblutë luajnë në transfertë në Ballsh kundër Bylisit ku do të kërkojnë të vazhdojnë rrugëtimin e tyre fantastik drejt fitimit të titullit.

LEXO EDHE  FIFA trondit Partizanin, i bllokon merkaton dhe e gjobit

Në të njëjtën orë luajnë edhe Kukësi ndaj Flamurtarit, Laçi ndaj Teutës dhe Flamurtari kundër Vllaznisë.

Ndërkohë kjo javë mbyllet me supersfidën ndërmjet Partizanit dhe Skënderbeut në orën 20:00. 3 pikë është diferenca në renditje mes këtyre dy klubeve, me Partizanin që do të tentojë me të gjitha mënyrat fitoren për të kapur në renditje bardhekuqtë e Ilir Dajën.