E shtunë, Dhjetor 5, 2020
Etiketimet Kategoria superiore

Etiketim: Kategoria superiore

Kategoria Superiore/ Mbyllen pjesët e para të 3 takimeve, rezultatet

Janë mbyllur 45 minutat e para të tre takimeve të orës 13:45 të vlefshme për javën e 5-të të Kategorisë Superiore. Kastrioti-Tirana i janë drejtuar...

Kategoria Superiore, njihuni me kalendarin e javës së 5-të

Ditën e djeshme u mbyll java e katërt e Kategorisë Superiore, teksa të dielën, në ditën e çlirimit të vendit do të luhen të...

Kategoria Superiore/ Kukësi arrin fitoren e parë, Teuta ndal vrullin e...

Pas tre fitoresh radhazi në tre sfidat e para të kampionatit, Vllaznia ndalet në “Niko Dovana” të Durrësit, ku nuk shkoi më shumë se...

Kategoria Superiore/ Java e katërt luhet në mesjavë, nuk mungojnë supersfidat

Kategoria Superiore  zbret në fushë të mërkurën, teksa nuk mungojnë përballjet interesante. Vllaznia kryesuese udhëton në Durrës, teksa kërkon 3 pikët e radhës ndaj Teutës....

Kategoria Superiore/ U mbyll java e 3-të, ja si renditen skuadrat

Ditën e djeshme u luajt java e 3-të e Kategorisë Superiore. Dy takime u luajtën në orën 13:45, teksa Skënderbeu triumfoi 0-2 në transfertë...

Kategoria Superiore, ja kalendari për javën e tretë

Federata Shqiptare e Futbollit ka zyrtarizuar kalendarin për javën e tretë të Superligës. Pas ndërprerjes për shkak të impenjimit të kombëtares në Ligën e...

Mbyllet java e dytë e Superiores, rezultatet dhe klasifikimi

Është luajtur përgjatë ditës së sotme, java e dytë e Kategorisë Superiore. Katër sfida u zhvilluan në orën 13:45, teksa pretendentet për titull, Tirana dhe...

Java e dytë e Kategorisë Superiore, në program dy supersfida

Dje u zhvillua raundi i parë i Kategorisë Superiore, por brenda kësaj jave kalendarike do të luhet sërish futboll. Të dielën janë programuar të...

Mbyllet java e parë e Superiores, mësoni rezultatet e ndeshjeve të...

Është luajtur ditën e sotme java e parë e Kategorisë Superiore. Takimet janë luajtur në dy fasha oraresh të ndryshme, teksa tre sfida janë...

Kategoria Superiore/ Vllaznia bind në ndeshjen hapëse, Teuta “tradhtohet” nga portieri

Vllaznia arrin një fitore në javën e parë të kampionatit, duke mundur me rezultatin 2-0 Apoloninë e Fierit. Skuadra kuqeblu e Brdaric ka arritur të...

Kategoria Superiore, mësoni takimet dhe oraret e javës së parë

Kategoria Superiore do të startojë të mërkurën e ardhshme me ndeshjet e javës së parë të sezonit 2020/ 2021. Tashmë janë përcaktuar edhe oraret e...

Rikthehet bojkoti nëse qeveria nuk mban premtimet? Ja çfarë thotë presidenti...

Ashtu siç u njoftua ditën e djeshme, Kategoria Superiore do të rikthehet në fushë duke i dhënë fund bojkotit. Liga Profesioniste ka zhvilluar një mbledhje...

Ditë vendimtare për futbollin, ja kur starton Kategoria Superiore

Futbolli në Shqipëri vijon të jetë në bojkot, pasi Liga Profesioniste i ka dërguar katër kërkesa qeverisë lidhur me tatimet, kamatvonesat dhe Ligjin e...
WhatsApp DENONCO