BE mbështet prodhimin e vaksinës kundër Covid 19, ja mesazhi

Bashkimi Evropian njoftoi sot se po mbështet kërkimet shkencore për prodhimin e vaksinës kundër koronavirusit COVID-19.

Në mesazhin e publikuar në rrjetet sociale në gjuhën shqipe, misioni i BE në Tiranë shkroi:

“A ka një vaksinë kundër COVID-19? Aktualisht nuk ka vaksinë kundër koronavirusit. Por ne po punojmë për krijimin e vaksinave, trajtimeve të reja, testeve diagnostikuese dhe sistemeve mjekësore”.

LEXO EDHE  Sekuestrohen 420 kg marijuanë, arrestohet shqiptari/ Emri

Mesazhi i Misionit të BE-së: