E martë, Prill 20, 2021
Etiketimet Vaksina

Etiketim: vaksina

Cilat janë efektet anësore më të zakonshme pas marrjes së vaksinës...

Derisa miliona më shumë amerikanë vaksinohen çdo ditë, disa janë ankuar për ethe, të dridhura dhe sëmundje të tjera të lehta që nuk i...

Covid në Kili, rritje e rasteve të reja pavarësisht vaksinimit masiv...

Kili ka shënuar një rekord të ri në numrin e rasteve ditore në 9 Prill, duke regjistruar mbi 9,000 të infektuar për herë...

AstraZenca dhe J&J, mjekët shpjegojnë lidhjen e mundshme mes mpiksjes së...

Mjekët po analizojnë shkakun e mpiksjes së gjakut që mund të lidhet me disa vaksina të koronavirusit. Shumica e rasteve karakterizohen nga një mpiksje...

Luftë mes kompanive, kush është vaksina anti-Covid më e përdorur në...

Në momentet që flasim vaksina AstraZeneca e prodhuar nga universiteti i Osfordit është aplikuar në 118 shtete, e ndjekur nga Pfizer në 81 shtet,...

Çfarë po ndodh me Johnson & Johnson? Grupi i ekspertëve, i...

Grupi këshillues i Qendrave për Kontrollin dhe Parandalimin e Sëmundjeve (CDC) vendosi të shtyjë një votim lidhur me vaksinën që lufton koronavirusin të kompanisë...

Ideja më e re në treg, gati vaksina anti-Covid me shije...

Teksa shkencëtarët thonë se vaksinimet periodike kundër Covid-19 mund të bëhen pjesë e jetës së përditshme për vite me radhë, shkencëtarët nga Shën Petersburg...

A do mbani përgjegjësi për vaksinën kineze? Rama: Unë? E sollën...

Kryeministri Edi Rama tha mbrëmjen e sotme në emisionin të Paekspozuarit në MCN Tv se vaksinat Sinovac janë të sigurta dhe nuk ka asnjë...

Presidentja e Komisionit Evropian vaksinohet me Pfizer/BioNTech

Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, mori të enjten dozën e parë të vaksinës Pfizer/BioNTech kundër koronavirusit. Von der Leyen postoi në Twitter...

Pesë ushqime të shëndetshme që mund të hani para dhe pasi...

Shumë njerëz kanë marrë vaksinën Covid-19. Sidoqoftë, ka shumë pyetje në lidhje me efektivitetin e saj, efektet anësore dhe gjithashtu se çfarë duhet të...

Mpiksjet e pazakonta të gjakut në tru, paqartësitë lidhur me vaksinën...

Grupi këshillues i Qendrave për Kontrollin dhe Parandalimin e Sëmundjeve (CDC) vendosi të shtyjë të mërkurën një votim lidhur me vaksinën që lufton koronavirusin...

Danimarka ndalon plotësisht përdorimin e vaksinës AstraZeneca

Danimarka ka ndaluar imunizimin përmes vaksinës AstraZeneca-Oxford kundër koronavirusit. Vendimi pason shqetësimet për efektin anësor të mpiksjes së gjakut. Zyrtarët thanë se 2.4 milionë dozat...

Ushqimet që duhet të konsumoni për të zvogëluar efektet anësore të...

Hani dhe pini këto ushqime dhe pije, dhe do t’i jepni sistemit tuaj imunitar shansin më të mirë për t’u përgjigjur mirë dhe për...

Kosova do të marrë mbi 100 mijë vaksina Pfizer/BioNTech

Kosova do të sigurojë mbi 100,000 vaksina kundër koronavirusit Pfizer/BioNTech deri në fund të qershorit. Lajmi u bë i ditur nga programi COVAX i Organizatës...
WhatsApp DENONCO