E entje, Korrik 29, 2021
Etiketimet BE

Etiketim: BE

BE: Rusia, Kina dezinformojnë për të minuar besimin në vaksinat perëndimore

Media ruse dhe kineze po kërkojnë sistematikisht të mbjellin mosbesim në vaksinat perëndimore COVID-19 në fushatat e tyre të fundit dezinformuese që synojnë ndarjen...

Alarm në BE, si po blihen pasaportat europiane (Skema)

Rusët, kinezët dhe sauditët kanë siguruar qasje të pakufizuar në Bashkimin Europian përmes Maltës, e cila po u shet pasaporta atyre të kalojnë më...

Bashkimi Europian i shqetësuar për investimet kineze në Ballkan

Investimet nga Kina në disa shtete të Ballkanit Perëndimor nxisin shqetësim në Bashkimin Evropian, për shkak të implikimeve politike, sociale dhe ekonomike, por edhe...

Vaksinat, Ramës nuk i del inati me BE: Kina dhe Rusia...

Kryeministri Edi Rama i ftuar në Log. në ABC nuk ka lënë mënjanë akuzat ndaj Bashkimit Europian, që sipas tij, la vendet e Ballkanit...

Dialogu Kosovë-Serbi, BE i zgjat mandatin të dërguarit special Miroslav Lajçak

Bashkimi Evropian ia zgjati mandatin edhe për 17 muaj të tjerë të Dërguarit Special për Dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak. Sipas vendimit të marrë, diplomati...

Vaksinat, Rama: Turp për BE që na la pa asnjë dozë

Kryeministri Edi Rama ka folur me përçmim ndaj Bashkimit Europian lidhur me atë që e konsideroi si një turp të tij që nuk ndihmoi...

Kurti kërkon liberalizimin e vizave për Kosovën: Këshilli i BE-së t’i...

Pasi Parlamenti Evropian me shumicë dërrmuese kanë mbështetur liberalizimin e vizave për Kosovën, kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka thënë se Këshilli i BE-së...

Basha: Shqipëria e fundit në Rajon për përfitimin e granteve nga...

Kur na ndajnë 32 ditë nga zgjedhjet parlamentare të 25 prillit, kryedemokrati Lulzim Basha ka renditur atë që ai e quan, një nga 100...

BE fajëson AstraZeneca ndërsa beteja e vaksinave me Mbretërinë e Bashkuar...

Britania të hënën kërkoi që Bashkimi Evropian të lejojë shpërndarjen e vaksinave COVID-19 që ka porositur ndërsa tensionet mbi një ndalim të mundshëm të...

Kurti: Orientimi ynë SHBA dhe BE, çështja me Serbinë zgjidhet vetëm...

Kandidati për kryeministër Albin Kurti ka prezantuar në Kuvendin e Kosovës, ndërkohë që pritet të votohet qeveria e re, programin e tij. Politika e jashtme...

Duke u përballur me ‘krizën e shekullit’, BE kërcënon ndalimin e...

Bashkimi Evropian kërcënoi të Mërkurën për të ndaluar eksportet e vaksinave COVID-19 në Britani për të mbrojtur doza të pakta për qytetarët e saj...

Malaj: BE nuk i hap negociatat për shkak të krimit të...

Në studion e A-Show, ish-ministri i Financave Arben Malaj, komentoi edhe përplasjen që ndodhi në Elbasan, duke e cilësuar si një shenjë të keqe...

BE mbron shpërndarjen e vaksinave ndërsa 6 shtete ankohen se është...

Komisioni Evropian mbrojti të Shtunën politikën e tij të shpërndarjes së vaksinave COVID-19 në mënyrë të barabartë në bllok pasi Austria dhe pesë shtete...
WhatsApp DENONCO