Revolucion te Milani, pranë largimit Pioli dhe Zvonimir Boban

Skuadra e Milanit e fillon gjithçka nga e para pasi te kuqëzinjtë po përgatitet një revolucion për sa i përket strukturave drejtuese të klubit.

Shefi ekzekutiv i Milani-t, Ivan Gazidis, ka vendosur që trajneri i ardhshëm i kuqezinjve do të jetë gjermani Ralf Rangnick, i cili do të ketë një rol më të zgjeruar ashtu siç ndodh në skuadrat e Premier League.

Një zgjedhje e tillë nga CEO i Milanit ka lënë të pakënaqur Zvonimir Boban dhe Paolo Maldini, të cilët, sipas “La Gazzetta dello Sport”, me shumë mundësi do të largohen nga klubi.

LEXO EDHE  Binotto del hapur: Shpresojmë te ndyshimi i rregullores, nuk jemi për titull as vitin tjetër

Ky ndryshim radikal në klub do të ketë pasoja edhe në fushë, pasi nuk do të prekë vetëm trajnerin aktual, Stefano Pioli. Lamtumira e Boban vë në dyshim edhe të ardhmen e Zlatan Ibrahimovic, i cili këto ditë do të vendosë për rinovimin ose jo të kontratës me Milanin edhe për sezonin e ardhshëm.