E hënë, Prill 19, 2021
Etiketimet Milani

Etiketim: milani

Milani nga “ferri” në “parajsë” në Firence, Calhanoglu i jep fitoren...

E pa veten në avantazh, pastaj në disavantazh por në fund e përmbysi gjithçka dhe vendosi goli i Hakan Calhanoglu. Milani rigjen veten, lojën...

Video/ Milani rikthehet në avantazh ndaj Fiorentinës, shënon Hakan

Milani ka gjetur edhe golin e tretë ndaj Fiorentina pas një presingu asfiksues te porta vjollcë. Hakan Calhanoglu me goditje diagonale të bukur ka finalizuar...

Solskjaer: E admiroj shumë Milanin, janë një ekip me histori dhe...

Mungesa të shumta në të dy kampet, por Manchester United-Milan mbetet një ndeshje spektakolare. Dy skuadrat e njohura do të përballen mes tyre nesër...

Po shkëlqen te Milani, Kessié kërkohet nga gjigandi europian

Franck Kessié është një nga lojtarët më mirë të Milanit në këtë sezon, ku përveçse është një element i pazëvendësueshëm në mesfushën e kuqezinjve,...

Milani “i vogël” përballë Interit: Rrjeti “shpërthen” në meme

Inter shënoi fitoren bindëse ndaj rivalit të qytetit, Milan. Zikaltrit dominuan nga minuta e parë dhe me plot meritë fituan me rezultat bindës 3-0. Me këtë fitore,...

Spezia bën surprizën, Ismajli me shokë gjunjëzojnë Milanin

Spezia ka mundur 2-0 Milan-in në javën e 22-të të Serie A. Një rezultat befasues ky për kuqezinjtë, që nuk kanë arritur të përfitojnë...

Pioli tregon sekretet e Milanit dhe falënderon klubin

Stefano Pioli, trajneri i Milanit, ishte i ftuar sonte te “Radio 105”, ku foli për disa tema dhe duke e lidhur natyrisht me kuqezinjtë...

Tomori: Jam përshtatur shpejt te Milani, besojmë tek titulli!

Mbrojtësi i Milanit, Fikayo Tomori, është përshtatur menjëherë tekuqezinjtë. Anglezi debutoi në derbin kundër Interit, ku zëvendësoi Simon Kjaer. 23-vjeçari zhvilloi një paraqitje shumë...

Serie A/ Atalanta dominon Milanin, fitore bindëse në “San Siro”

Atalanta ka marrë një fitore shumë të rëndësishme në San Siro kundër Milan-it. Kryesuesit e Serisë A janë mposhtur 3-0 në shtëpi, por kanë arritur...

Merkato në Serie A, Milani huazon mbrojtësin te Parma

Mbrojtësi i Milanit, Andrea Conti, nuk është më pjesë e kuqezinjve për këtë sezon. Italiani do t’i bashkohet klubit të Parmës në formën e...

Pas fitores në Superkupë, Ronaldo i lëshon sfidën Milanit dhe Interit

Cristiano Ronaldo arriti të ndihmonë Juventusin, duke vulosur triumfin e bardhezinjve 1-0 ndaj Napolit në Superkupën e Italisë. “Ishte një ndeshje ku vuajtëm, e luajtur...

Zyrtare/ Mandzukic vishet kuqezi, detajet e kontratës

Mario Mandzukic ka nënshkruar me Milanin dhe tashmë është zyrtare. Kuqezinjtë kanë dalë edhe me njoftim: “AC Milan është i lumtur të njoftojë nënshkrimin me...

Mancini: Sfida ndaj Interit vendimtare për Juven, Milani surpriza e kampionatit

Roberto Mancini, aktualisht trajner i kombëtares italiane, ka folur në prag të derbit të Italisë mes Juventusit dhe Interit. Në një intervistë për “La Gazzetta...
WhatsApp DENONCO