Detaje të reja nga atentati në Peqin/ Autorët, pjesë e grupit të strukturuar kriminal, ku po heton policia

Dalin të tjera detaje nga atentati i mbrëmjes së kaluar në Peqin, ku mbeti i vrarë Andi Zylyfi. Krimet e Rënda kanë nisur tashmë një hetim për ngjarjen e rëndë, ku po hetojnë për lidhje të viktimës, apo edhe të Ardit Uruçit, i cili mbeti i plagosur në atentatin e mbrëmshëm. Andi Zylyfi kishte vetëm një ditë që ishte kthyer në Shqipëri.

Ai u ekzekutuar me breshëri kallashnikovi, ndërsa shoku i tij mbeti i plagosur. Mësohet se policia ka identifikuar llojin e automjetit të përdorur nga autorët e vrasjes pas sekuestrimit të pamjeve filmike të kamerave të bizneseve të zonës ku u krye atentati.

Viktimës Zylyfi rreth një vit më parë iu ekzekutua në të njëjtat djali i hallës dhe dy miqtë e tij pothuajse në të njëjtën orë po me kallashnikov. Mënyra e organizimit dhe e ekzekutimit të 23-vjeçarit Zylyfi shumë e ngjashme me ngjarjen e fundvitit të kaluar te Rrethrrotullimi i Bradasheshit ku u ekzekutuan tre persona.

LEXO EDHE  Propozimi i Bashës: Kush humbi punën nga pandemia, të marrë çek prej 16 mijë lekësh

Atentatorët dyshohet se janë pjesë e një grupi mjaft të strukturuar kriminal me aktivitet tē fuqishëm të paligjshëm kryesisht në trafikun ndërkombëtar të drogës. Ekzekutimet e viteve të fundit të kryera në Elbasan lidhen me larjen e hesapeve mes grupeve kriminale.

LEXO EDHE: 

Zbulohen FOTOT/ Ishin shënjestra e atentatit, kush janë Andi Zylyfi dhe Albert Uruçi

Dyshimet, pse ndodhi atentati me 1 viktimë dhe 1 të plagosur