Ish-gruaja e Behgjet Pacollit vjen në Shqipëri dhe bëhet pjesë e kauzës së Ardit Gjebreas (Foto)

Këngëtarja me origjinë shqiptare, Anna Oxa, është e vetëftuara speciale e natës së parë të “Këngës Magjike”.

Pasi u bë i ditur mesazhi që do të përcjellë këtë vit “Kënga Magjike” ajo tregoi se është e gatshme të këndojë për të ndihmuar shqiptarët.

Ardit Gjebrea e ka bërë të ditur lajmin nëpërmjet një postimi në Instagram.

Ai ka publikuar një foto të këngëtares dhe konfirmon pjesëmarrjen e saj, por si publik, për t’iu bashkuar nismës së madhe të Këngës Magjike.

“Anna Oxa, pasi mori vesh tragjedinë e ndodhur më 26 nëntor, më telefonoi dhe më pyeti se ç’do të bëhej me Këngën Magjike. Ajo u emocionua nga misioni dhe pa u menduar, më tha se të mërkurën (4 dhjetor) do të jetë këtu, tek Kënga Magjike. Më tha se do të blej një biletë dhe do të ulem tek publiku duke shtuar se ne artistët, për këtë jemi”,– u shpreh Arditi në emision. Ndërkohë në Instagram shkruan: “Faleminderit! #ANNAOXA

LEXO EDHE  Biznesmeni ‘gay’ rrëfen sekretin me dy reperat e njohur dhe ëndrrën e parealizuar