“Goditja më fatale në 30 vitet e fundit”/ Berisha reagon pas JO-së nga BE: Rama nuk plotësoi asnjë kusht

Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar pas “JO-së” që mori vendi jonë në lidhje me hapjen e negociatave me BE-në.

Këtë përgjigje negative Berisha e quan si goditjen më fatale për Shqipërinë në 30 vitet e fundit për shkak edhe të mos marrjes së një date tjetër për të shqyrtuar mundësinë e hapjes së tyre.

Sipas Berishës kjo vjen e gjitha për shkak se qeveria nuk plotësoi asnjë nga shtatë kushtet që i caktuan para një viti.

Reagimi i Berishës:

Shqiperia merr goditjen politike me te rende ne historine e saj 30 vjeçare!

Samiti i kryetareve te shteteve dhe qeverive te BE vendosi: Nuk pranohet hapja e negociatave!

Edvin Mafia i mbylli dyert e BE per Shqiperine!

Miq, nje vendim ogurzi u mor sot per Shqiperine ne Bruksel. Vjet u caktua si date e mundshme per hapjen e negociatave fundi i ketij viti ne rast se plotesoheshin 7 kushtet nga narkoqeveria shqiptare!
Gjate ketyre 16 muajve narkoqeveria e Edvin Mafise nuk plotesoi asnjerin nga 7 kushtet. Perkundrazi pati perkeqesime te medha qe detyruan Bundestagun te shtoje nga 7 ne 9, de fakto 10 kushtet per hapjen e negociatave me Shqiperine.
Kjo detyroi disa vende te BE te refuzojne ne menyre kategorike hapjen e negociatave me Shqiperine.

LEXO EDHE  Robert Aliaj: Rama do të kujtohet si njeriu që zhduku historinë (Video)

Jo vetem kaq, por Shqiperia me Edvin Mafine nuk mori asnje date tjeter sado te larget per te shqyrtuar mundesine e hapjes se tyre!

Kjo eshte dhurata e Edvin Mafise dhe narkoshtetit te tij per shqiptaret.

Kjo eshte de facto mbyllje e dyerve te Europes per Shqiperine dhe goditja me fatale e vendit tone ne 30 vitet e fundit! sb