E premte, Gusht 14, 2020
Etiketimet Edi Rama

Etiketim: Edi Rama

La Repubblica: Edi Rama, artisti që u bë i gjithëpushtetshëm. Pse...

“La Repubblica”, në një speciale për Kryeinistrin Edi Rama shkruan se si ai tashmë është bërë një artist i gjithëpushtetshëm. Artikulli i referohet prononcimeve dhe...

‘Rama artist i pushtetit’/ La Repubblica: I mbylli gojën medias dhe...

Gazeta e përditshme Italiane, la Repubblica i ka kushtuar një artikull Kryeministrit shqiptar, Edi Rama ku nuk i ka kursyer kritikat. Në një artikull të...

Tenderi i habitshëm/ Qeveria “zbut” Diasporën, u blen 2000 copë lojë...

Nga Boldnews.al Kur Edi Rama vendosi të krijonte Ministrinë e Diasporës, në Shtator 2017, shumëkush që ndjek jetën politike e konsideroi si një veprim të...

Ish-ministri i PS: Sulltanit tonë po i vjen fundi, duhet rrëzuar

Ish-ministri në qeveritë socialiste dhe ish-deputeti i PS-së, Elmaz Sherifi, në një koment shprehet se Sulltanit tonë po i vjen fundi, por sipas tij,...

Maliqi për lista 100% të hapura: Ramzi, o ditëzi, bëhu burrë...

Deputeti Lefter Maliqi mbështet propozimin e opozitës për lista 100% të hapura. Në një postim në rrjetet sociale, ai shpërndan një foto që u publikua...

Rama apel për të votuar “5 Qershorin”: Për hapjen e listave,...

Kryeministri Edi Rama i bëri thirrje opozitës parlamentare për të votuar marrëveshjen e 5 qershorit arritur në Këshillin Politik, për ndryshimet në Kodin Zgjedhor. “Jam...

‘Zgjedhorja’/ Artan Fuga: Dy marrëveshje që japin një mosmarrëveshje

Akademiku Artan Fuga i quan kontradiktore marrëveshjet e mazhorancës me opozitën parlamentare dhe atë jashtëparlamentare, për ndryshimet në Kodin Zgjedhor dhe ato kushtetuese. “Pushteti bën...

Një presidencë që shkel parimet e organizatës/ Shqipëri – OSBE 2020:...

Nga Genc Pollo, ish-ministër e deputet Javën e shkuar, një gazetë zvicerane përshkruante në detaje krizën e posteve drejtuese në Organizatën e Sigurimit e të...

Denoncimi nga Surreli: Si Rama po tenton ti zaptojë tokën fqinjit

Ish-kryeministri Sali Berisha denoncon se kreu i qeverisë, Edi Rama po tenton ti zaptojë tokën një fqinji në Surrel. Berisha shpërndan në faqen e tij...

Rama apel opozitës jashtëparlamentare: Mos e bojkotoni Këshillin Politik

Kryeministri Edi Rama fton opozitën jashtëparlamentare të vijojë dialogun lidhur me ndryshimet kushtetuese dhe të mos bojkotojë Këshillin Politik, planifikuar të mblidhet pasditen e...

Rama i vendosur: Do hapim listat

Kryeminstri Edi Rama duket i vendosur për t’i shkuar deri në fund ndryshimeve kushtetuese. Përmes një postimi në FB, Rama shkruan se mazhoranca do të...

Përfundon pas 5 orësh Këshilli Politik/ Rama: Stacioni është 31 korriku,...

Ka përfunduar pas më shumë se pesë orësh mbledhja maratonë e Këshillit Politik, e cila u shoqërua me debate mes palëve politike. I pranishëm në...

Mbledhja e Këshillit Politik, Rama kërkon lista të hapura

Debate në mbledhjen e Këshillit Politik për Reformën Zgjedhore ku merr pjesë edhe Kryeministri Edi Rama. Pas rreth 3 orësh, mbledhja është ndërprerë me...
WhatsApp DENONCO