E martë, Shtator 29, 2020
Etiketimet Negociatat

Etiketim: negociatat

Tre eurodeputetë thirrje të fortë Parlamentit të Shqipërisë: Ndryshimi i marrëveshjes...

“Qeveria dhe opozita duhet të ruajnë konsensusin ndër-partiak”- Ky është mesazhi i përbashkët nga tre eurodeputetët, të cilët nënvizojnë se nëse Shqipëria dëshiron të...

Negociatat/ Ambasadori gjerman: Topi vazhdon ende në fushën e palës shqiptare

Ambasadori i Gjermanisë në Tiranë, Peter Zingraf u shpreh në një intervistë për DW se, Presidenca gjermane e BE do të mbështesë Shqipërinë dhe...

Negociatat me Shqipërinë, komisioneri i BE tregon kur nisin bisedimet

Komisioneri Europian për Zgjerimin, Oliver Varhelyi u shpreh sot se korniza e negociave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut do të jenë në qershor....

Covid-19/ Basha: Nuk jemi vetëm, 50 mln € nga BE të...

Në një lidhje me Skype në “Tempora” nga Sonila Meço, kreu i opozitës, Lulzim Basha, foli për vendimin e çeljes së negociatave me Shqipërinë....

Negociatat me BE, si matrioshkat. Sa herë “hapen”, dalin kushte të...

Nga Boldnews.al Ministrat e Jashtëm të Bashkimit Europian kanë dhënë, për të tretë herë radhazi, viston për hapjen e negociatave për anëtarësimin e Shqipërisë...

Paralajmërimi gjerman: Mos luani me integritetin e Gjykatës Kushtetuese, nëse doni...

"Mos luani me integritetin e Gjykatës Kushtetuese nëse doni çeljen e negociatave". Kështu është shprehur Kryekëshilltari për Politikën e Jashtme në CDU-CSU, Hans-Joachim Falenski. Në...

Shqipëria më pranë Europës? Eurodeputetët pro propozimeve për reformimin e negociatave...

Propozimet e fundit të Komisionit Europian për reformimin e procesit të anëtarësimit janë përshëndetur nga deputetët e Parlamentit Europian. Ato shihen si urë për...

Negociatat me Shqipërinë/ Dokumenti i ri, ndoshta Macron heq dorë nga...

Propozimet e fundit të KE për reformimin e procesit të anëtarësimit me vendet e Ballkanit – politikë për të zbutur presidentin francez, Macron, problemet...

Negociatat/ Rama: Nuk do të qëndrojmë te dera e Evropës duke...

"Shqipëria nuk do të qëndrojë në derën e Evropës dhe të qajë që ajo të hapet", kështu deklaroi kryeministri Edi Rama në një intervistë...

Hapja e negociatave në mars/ Rama: Nuk i dihet, janë 27...

Kryeministri Edi Rama u shpreh skeptik lidhur me një vendim për hapjen e negociatave në mars. “Nuk i dihet kurrë se ç’ndodh me njërin prej...

Negociatat/ Presidenti i PE nuk konfirmon dakortësinë brenda unionit: Shpresojmë…

Ende, duket se nuk ka dakortësi mes vendeve anëtare të BE-së për një vendim unanim “po” çeljes së negociatave të Shqipërisë me BE-në. Kjo...

“Rrezikoni seriozisht hapjen e negociatave”/ Mesazhi i fortë nga Parlamenti Evropian...

David Lega, reporter i Parlamentit Europian për Shqipërinë nga grupi parlamentar PPE ka deklaruar se Shqipëria rrezikon seriozisht të mos hapë negociatat nëse parlamenti...

Negociatat, ambasadorja franceze: Përgjigjet i jep Komisioni i ri i Europës

Ambasadorja franceze në Shqipëri, Christina Vasac ishte e pranishme në Universitetin  “Aleksandër Xhuvani” gjatë aktivitetit kushtuar ekspozimit të Fondit prej 3500 librash, dhuratë nga...
WhatsApp DENONCO