E hënë, Dhjetor 6, 2021
Etiketimet Shqiperia

Etiketim: Shqiperia

Botërori për femra/ Shqipëria triumfon ndaj Kosovës në ‘Fadil Vokrri’

Kombëtarja shqiptare e femrave ka triumfuar me rezultatin 3-1 ndaj Kosovës në “Fadil Vokrri”, në ndeshjen e vlefshme për kualifikueset e Botërorit.Pjesa e parë...

Dilemat e borxhit të ri

Debati politik që shoqëron çdo emetim Eurobondi nga Qeveria Shqiptare, ndoshta mund të jetë i justifikuar, por është disi i pazakontë për agresivitetin dhe...

Eurobondi 650 mln euro i Shqipërisë, fqinjët me interesa më të...

Emetimi i pestë e çon stokun e borxhit në 1.8 miliardë euro, 50% e borxhit publik në valutë, rreziku nga interesat në rritjeNga Nertila...

VIDEO/ Festa e Shqipërisë U21 zgjat pak, Krasniqi i Kosovës barazon...

Bernard Karrica ka shënuar në portën e Kosovës U21 pas 58 minutash lojë. Sulmuesi i dha epërsinë e përkohshme Shqipërisë U21 që drejtohet nga...

Roshi: Vendosëm rekord pikësh, Polonia na mohoi fazën e “play-off”

Odise Roshi, mesfushori i kombëtares shqiptare, pas ndeshjes me Andorrën, në RTSH foli për fitoren e arritur dhe vendin e tretë.“Ishte një ndeshje e...

Fitore e vuajtur ndaj Andorrës, Shqipëria ruan vendin e tretë në...

Shqipëria ka fituar minimalisht ndaj Andorrës duke i mbyllur kualifikueset e Botërorit “Katar 2022” në vendin e tretë.Kuqezinjtë arritën të shënonin vetëm në minutën...

VIDEO/ Shqipëria në avantazh ndaj Andorrës, shënon Çekiçi

Shqipëria ka kaluar në avantazh ndaj Andorrës në minutën e 74-t.Autori i golit është Cekici i cili është treguar i saktë nga pika e...

Shqipëri-Andorra/ Reja kryen zëvendësimet e para, Ernest Muçi debuton me Kombëtaren

Ende pa gola sfida mes Shqipërisë dhe Andorrës teksa po luhet pjesa e dytë. Në minutën e 56-të, trajneri Reja kryen dy zëvendësime duke...

Formacioni zyrtar/ Shqipëri-Andorra, ja si rreshtohen kuqezinjtë

Edy Reja ka bërë zgjedhjet e tij për formacionin kundër Andorrës. Italiani ka bërë shumë ndryshime, i detyruar nga pezullimet dhe dëmtimet.Kuqezinjtë duan të...

Disfata ndaj Anglisë lë pasoja, dy titullarë mungojnë ndaj Andorrës

Kombëtarja shqiptare e futbollit u mund mbrëmjen e djeshme me rezultatin e thellë 5-0 nga Anglia në Uembli.Kuqezinjtë ishin inekzistent në fushë në pjesën...

Broja nuk fluturon për në Shqipëri, do të mungojë ndaj Andorrës

Armando Broja është lojtari më i përfolur i kombëtares tonë. Paraqitjet e tij me skuadrën e Southampton dhe me përfaqësuesen e Shqipërisë e kanë...

Hysaj: Hymë me frikë në fushë, rasti i Uzunit mund të...

Pas humbjes turpëruese të Shqipërisë, kapiteni Elseid Hysaj në pronocnimin për SuperSport u shpreh se kuqezinjtë hynë me frikë në fushë dhe e pësuan.“Pjesa...

Shqipëri skandaloze, Anglia i jep shuplakë të besuarve të Rejës

Shqipëria zhvilloi mbrëmjen e sotme një nga paraqitjet më të dobëta duke u shthurur në “Ëembley” me rezultatin 5-0 përballë Anglisë.Kuqezinjtë që kishin shkuar...

Të Fundit