FOTO/ Momentet e veçanta nga nisja e protestës, turisti me qeleshe përballë gardhit me policë…

Opozita ka nisur protestën e saj para godinës së Kryeministrisë, e cila është rrethuar tërësisht nga qindra forca policore.

Përpara gardhit me policë, janë vendosur barriera metalike, me qëllim ndaljen e protestuesve.

Disa mijëra qytetarë po grumbullohen para godinës së Kryeministrisë, ndërsa ajo që ka tërhequr vëmendjen është prania e dy turistëve, njëri prej të cilëve mban në kokë një qeleshe me simbolin kombëtar.

LEXO EDHE  Aksident fatal, 1 person humb jetën

Janë mbi 1500 trupa policore që janë angazhuar për të ruajtur Kryeministrinë dhe Kuvendin, ndërsa garda dhe Shqiponja po monitorojnë nga tarracat protestuesit.