E hënë, Shkurt 17, 2020
Etiketimet Protesta

Etiketim: protesta

Një vit pas protestës së 16 shkurtit, Salianji: Rama qëndron në...

Në 16 shkurt të 2019, opozita Partia Demokratike zhvilloi protestën e saj të parë kombëtare e cila deri në zgjedhjet e 30 qershorit do...

“Revolucioni vazhdon në stadiume” / A po e thumbon Berisha, opozitën?...

Ish-Kryeministri Sali Berisha ka publikuar në rrjet një video nga një ndeshje e kampionatit shqiptar ku tifozët shpërthejnë në thirrjet "Rama ik". Nga pamjet...

Antikomunistët djegin portretin e Ruçit para Kuvendit

Disa ish të përndjekur politikë protestuan sot para Kuvendit të Shqipërisë kundër restaurimit të diktaturës komuniste. Madje ata dogjën edhe portretet e Gramoz Rucit...

I dha gaz helmues Lleshajt kundër protestuesve, kërkohet largimi i Drejtorit...

Pas skandalit me gazin lotsjellës, që drejtori i Policisë së Kosovës, Rashit Qalaj ia huazoi jashtëligjshëm policisë së Shqipërisë, dhe arrestimit të hetuesve të...

“Rama s’merr vesh me negociata, duhen protesta”/ Zyrtari i PD: Ja...

Anëtari i Këshillit Kombëtar në Partinë Demokratike, Aleksandër Biberaj, tha mëngjesin e sotëm në studion e ABCnews se do të ketë të tjera denoncime...

E drejta e protestave mbërrin në Kushtetuese/ Apeli i Shkodrës depoziton...

Depozitohet në Gjykatën Kushtetuese ankimimi lidhur me nenin 262 të Kodit Penal, i cili përcakton procedurën që duhet ndjekur nga qytetarët për të protestuar....

“Me protesta e me revolucione nuk kemi gjë në terezi”/ Manjani:...

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, përmes një postimi në rrjet shprehet se me protesta e me ftesa për revolucion nuk mund të zgjidhen problemet...

VIDEO/ Punëtorët e rafinerive në Ballsh në protestë, kërkojnë pagat dhe…

Punëtorët e rafinerive të Ballshit kanë protestuar lidhur me pagat dhe sigurimet, të cilat nuk u paguhen prej muajsh. Protesta e punëtorëve është mbështetur edhe...

Protesta e minatorëve/ Albchrome: Ne kemi kontratë kolektive me Sindikatat, çdo...

Albchrome ka reaguar ndaj protestës që u zhvillua sot në Tiranë nga minatorë të Bulqizës. Përmes një deklarate, Albcrohem shprehet se "është informuar nëpërmjet Boldnews.al...

Rikthehen protestat e studentëve, ja reagimi i deputetes…

Studentë të Fakultetit të Filologjisë dhe Juridikut bojkotuan mësimin dhe iu rikthyen protestave, ndërsa akuzuan qeverinë se nuk mbajti premtimet. Lidhur me rikthimin e protestave...

FOTO/ “Kur studentët bashkohen, gjithçka është e mundur”

“Studentët nuk mashtrohen sërish! Studentët janë revoltuar për të drejtat e tyre minimale që nuk ua garanton shteti i oligarkëve!". Është ky reagimi i...

VIDEO/ Studentët organizohen në protesta, ja çfarë ndodh te Juridiku

Pas protestës së studentëve të Filologjikut, edhe ata të Fakultetit të Drejtësisë, nisën bojkotin e mësimit. Studentët kanë bërë thirrje për t’u bashkuar pranë Korpusit....

Studentët po organizohen për një lëvizje të re/ Zbardhet platforma që...

Studentët po organizohen për një lëvizje të re. Agred Tafaj, student i fakultetit të Drejtësisë tregon se tashmë kanë nisur takimet me çdo universitet....
WhatsApp DENONCO