LIVE/ Protestuesit në bulevard, çfarë po ndodh me protestën…

Një pjesë e protestuesve po i drejtohen sërisht godinës së Kryeministrisë, ndërsa qytetarët po drejtohen nga kreu demokrat Lulzim Basha.

Pas përplasjeve që janë krijuar te Kuvendi i Shqipërisë, ku policia ka përdorur gazin lotsjellës dhe ujin me presion për të shpërndarë qytetarët, protestuesit po ecin përgjatë bulevardit për t’iu drejtuar godinës së Qeverisë.

LEXO EDHE  Paralajmërimi për protestë/ Zbulohen emrat e mjekëve që do të marrin pjesë në takimin në Kryeministri

Drejtues të opozitës kanë akuzuar policinë se ka provokuar protestuesit.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here