E hënë, Janar 20, 2020
Etiketimet Basha

Etiketim: Basha

Zbardhet vendimi i gjykatës për pushimin e çështjes ndaj Lulzim Bashës

Zbardhet vendimi i Gjykatës që pushoi procesin ndaj kreut demokrat Lulzim Basha, ish-Sekretarit të Përgjithshëm Arben Ristani dhe Financierit, Ilir Dervishi, lidhur me çështjen...

Takim mes Ramës dhe Bashës? Deputeti socialist: Do vijë momenti…

Do të vijë momenti që Kryeministri Edi Rama dhe kreu i PD-së, Lulzim Basha do të takohen. Paralajmërimi është bërë nga deputeti socialist Damian...

Marrëveshja për Reformën Zgjedhore, akti i parë i komedisë Rama-Basha

Nga Spartak Ngjela Të gjithë pyetën: çfarë ka ndodhur? Basha, ktheu befas. Ai hoqi dorë nga të gjitha kushtet që i pati vënë Ramës, a...

Rama paditi Haradinajn/ Basha: Turp i pakapërdishëm që na turpëron të...

Kreu demokrat Lulzim Basha ka reaguar lidhur me padinë e Kryeministrit Edi Rama ndaj Ramush Haradinajt, kryeminitri në detyrë i Kosovës. "Pseudo-padia e Edi...

“Tryeza me Gjiknurin, Basha po merr kostot e qortimit”/ Ish-Kryebashkiaku i...

“Lulzim Basha po merr përsipër kostot e qortimit publik në rastin më dashamirës dhe kryqëzimit nga kundërshtarët arkivistë të zellshëm të teë gjithë...

Këshilli i Kryetarëve/ Basha porosit strukturat: Gati për zgjedhje…

Kryedemokrati Lulzim Basha ka kërkuar gatishmëri nga strukturat për zgjedhje të parakohshme në mbledhjen e Këshillit të Kryetarëve. Burimet bëjnë me dije se Partia Demokratike...

Basha i bie tavolinës, ja pyetja që acaroi kreun e PD-së…

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, u shfaq sot në një konferencë për mediat, ku në krah të tij kishte disa prej drejtuesve të...

“Nuk ka amnisti për Gjiknurin…”/ Basha: Të paguar nga Rama ata...

Lulzim Basha, kryetar i PD-së, tha se nuk do të ketë amnisti as për Damian Gjiknurin, as për Ymer Lalën dhe as për Avdylajt. Nga...

Thirrja e Bashës: Të hapur ndaj shoqërisë civile, mirëpresim kontributin e…

Partia Demokratike mbetet e hapur për të mirëpritur grupet e interesit, individët dhe shoqërinë civile për të dhënë kontributin e tyre në Këshillin Politik...

Paralajmërimi i Nikoll Lesit për opozitën: Kujdes se mos Rama ua...

Gazeta Koha Jonë, me botues Nikoll Lesin, në një artikull të sajin, shkruan mbi takimin e zhvilluar një ditë më parë mes përfaqësuesve të...

Topalli thumbon Bashën: Pasi të mbylli çështjen Gjykata, u rikthyet në...

Jozefina Topalli, ish-nënkryetare e PD-së, dhe një nga kritiket e forta të linjës së Lulzim Bashës në krye të kësaj partie, ka reaguar lidhur...

Basha: Drafti të miratohet jashtë Kuvendit / Mandatohen Vasili dhe Bylykbashi...

Kreu demokrat Lulzim Basha deklaroi pas takimit me drejtuesit e partive opozitare se reforma zgjedhore duhet të miratohet një orë e më parë për...

Kryemadhi në zyrën e Bashës, ja për çfarë diskutohet…

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi, ka shkuar në selinë e PD-së, ku do të ketë një takim me kreun demokrat, Lulzim Basha. E shoqëruar nga...
WhatsApp DENONCO