E martë, Janar 18, 2022
Etiketimet Mateo Vasiu

Etiketim: Mateo Vasiu

Tezja e 8-vjeçarit: Një person i dytë i përfshirë në vrasjen...

Tezja e 8-vjeçarit të vrarë në mënyrë makabre nga 38-vjeçari Klodian Çalamani, në emisionin ‘Me Zemër të Hapur’, kërkoi që të vendoset drejtësi. E prekur...

“Drejtësi” me litar, pse duhet të rikthehemi në Fier pas 30...

Nga BoldNews.al Familjarët e Mateos, me shpirtin e këputur nga dhimbja nuk do të turreshin sot dhunshëm në dyert e Gjykatës së Fierit, nëse për...

Detaje të reja nga dëshmia e Klodian Çalamanit: Trupin nuk do...

Autori i vrasjes së 8-vjeçarit Mateo Vasiu ka pohuar në dëshminë e tij se do ta kishte djegur trupin e pajetë të fëmijës që...

Babai i Mateos: Të varet, dua drejtësi. Të ngrihet i gjithë...

Babai i Mateo Vasiut ka kërkuar dënim me vdekje për vrasësin e djalit të tij, si dhe ka bërë apel për përkrahje nga qytetarët. “Të...

E afërmja e Mateos: Djali shkoi ti blinte bukë, krimineli na...

Vijon të jetë e tensionuar situata në Gjykatën e Fierit, ku familjarë të 8-vjeçarit dhe qytetarë janë të vendosur jashtë ambienteve të institucionit dhe...

Tensionohet sërish situata, familjarët kërkojnë të hyjnë në Gjykatën e Fierit

Tensionohet sërish situata në ambientet jashtë Gjykatës së Fierit, ku këtë të Enjte është caktuar të jepet masa e sigurisë për Klodian Çalamanin. Për disa...

E afërmja e Mateos: Pse mos të varet kryeministër, nesër e...

Familjarët e Mateo Vasilut, 8-vjeçarit i cili u vra nga Klodian Çalamani vijojnë të qëndrojnë jashtë ambienteve të Gjykatës së Fierit, ku ditën e...

VIDEO-FOTO/ Seanca për masën e sigurisë së Klodian Çalamanit, tensione në...

Tensione këtë në Gjykatën e Fierit ku këtë të Enjte mbahet seanca për masën e sigurisë për Klodian Çalamanin, 38-vjeçarin që vrau 8-vjeçarin Mateo...

Dënimi me vdekje, kur Strasburgu të bllokon “ulërimën e shpirtit”

Nga BoldNews.al Prindërit dhe familjarët e 8-vjeçarit Mateo Vasiu kanë të gjithë të drejtën e Zotit të kërkojnë dënimin me vdekje të Klodian Çalamanit, 38-vjeçarit...

“Fluturo në hapësirat kaltëroshe të parajsës”/ Shkolla vajton me poezi Mateon

Shkolla 9-vjeçare "Thanas Ikonomi" në fshatin Grecalli të Fierit ku 8-vjeçari Mateo Vasiu merrte mësim është tronditur nga vrasja makabre e nxënësit të saj. Ai...

Të Fundit